17 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Alytus
2019 Gegužės 17d.
4

Stadione – pagarba Alytuje užaugusiems Lietuvos rinktinės nariams

title

Alytiškio futbolo specialisto, ilgamečio trenerio, dabar - futbolo skauto ir tarptautinių turnyrų organizatoriaus Petro Simanavičiaus iniciatyva Alytaus miesto stadione atidaryta atminimo lenta, skirta garsiausiems futbolininkams – visų laikų Lietuvos nacionlinės futbolo rinktinės žaidėjams, savo kelią pradėjusiems, kartu su kamuoliu užaugusiems Dzūkijos sostinėje.

Kompoziciją pradeda vartininkas Valdemaras Martinkėnas (1965✞2004), už Lietuvą sužaidęs 19 kartų. 61 kartą nacionalinės rinktinės vartus saugojo šiuo metu Rusijos nacionalinės rinktinės vartininkų treneriu dirbantis Gintaras Staučė, dar daugiau (66) – vartininko karjerą Turkijoje toliau tęsiantis  Žydrūnas Karčemarskas.

Iki šiol profesionaliai rungtyniauja Vytautas Andriuškevičius (26), Vytautas Lukša (26), Darvydas Šernas (45).

Lentoje – ir buvę žaidėjai Rolandas Karčemarskas (2), Mindaugas Panka (39), Eimantas Poderis (22), Arūnas Pukelevičius (4), Edgaras Tumasonis (6), ir treneriais tapę Gintas Buzas (10), Žydrūnas Grudzinskas (8), Donatas Vencevičius (33).

Neužmirštas Irmantas Stumbrys (1972✞2000).

Paminėti Lietuvos salės futbolo rinktinės žaidėjai Simonas Sabonis (8) ir Paulius Sakalis (6).

Garbės sienoje galėtume pasigesti nebent Tado Labuko (18), Alytuje subrendusio, nacionalinėje rinktinėje šiemet debiutavusio Pauliaus Golubicko bei Luko Baranausko. Beje, pastarasis dalyvauti atminimo projekte pasikuklino ir mandagiai atsisakė, mat už Lietuvą žaidė vieną kartą ir ne oficialiose, o draugiškose rungtynėse.

Daugiausia žaidėjų nacionalinei suaugusiųjų futbolo rinktinei parengė treneriai Antanas Bytautas ir P. Simanavičius, už Lietuvą ne kartą rungtyniavo ir alytiškių trenerių Remigijaus Klimavičiaus, Rimvydo Kochanausko, Antano Makštučio auklėtiniai.

Alytaus futbolo bendruomenės pageidavimu dar privalu būtų įamžinti pirmosios ir iki šiol vienintelės Lietuvos čempionės, 1975-ųjų „Dainavos“, atminimą, miesto stadionui suteikiant šios auksinės komandos trenerio Jono Kubilevičiaus (1933✞2009) vardą. Miesto savivaldybę, ankstesnius merus buvo pasiekę ne tik prašymai, tačiau ir šimtai parašų, tačiau tokiam prašymui politikai kol kas buvo kurti.


Komentarai

4
Komentuoti
pagarba aisku 2019-05-18
jo rungtyniauja kazino stabilei :0 :) :) :) paskutinese gretose aisku turnyreje lenteleje
opa2019-05-17
Golubickas alytiskis?
Tonis2019-05-17
Vartininkai(jei susiaurinus Alytu),tai tik is Vidzgirio...
opa2019-05-17
Rolandas Karcemarskas dar rungtyniauja? ALIO
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose