12 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
2019 Gegužės 14d.
0

Europos taurės Alytuje ambasadorė B. Virbalytė: „Ateina didžiausias renginys per visą istoriją"

titleNuotraukų galerijaEuropos sportinio ėjimo taurės Alytuje ambasadorė B. VirbalytėAlfredo Pliadžio nuotr.

Europos sportinio ėjimo taurės (Alytuje vyksiančios gegužės 19-ąją) ambasadore išrinkta lietuvė Brigita Virbalytė. Londono (Anglija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinių žaidynių dalyvei sėkmingiausi karjeroje buvo praėjusieji metai.

Pasaulio komandų čempionate ji finišavo 10-a, pagerinusi asmeninį rekordą (1:29:02), o Europos čempionate finišavo 4-a, pasiekusi Lietuvos rekordą (1:27:59). 2017 metų Europos sportinio ėjimo taurės varžybose Podebraduose (Čeikija) alytiškė B. Virbalytė buvo 8-a ir padėjo Lietuvos moterų komandai iškovoti istorinę bronzą.

– Europos sportinio ėjimo taurė atkeliauja į Lietuvą. Kaip tai jums svarbu? Tai turbūt nebus eilinės varžybos jūsų karjeroje.

B. Virbalytė:

– Tai, kad Europos sportinio ėjimo taurės varžybos vyks mano gimtajame mieste yra didelė garbė mums, didelė garbė Lietuvai. Be abejo, tai - didžiausias sportinio ėjimo renginys per visą istoriją mūsų šalyje. Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas. Norėtųsi, kad sportinis ėjimas atkeliautų ir į kurį nors didįjį Lietuvos miestą, bet Alytus yra viena iš 3 ėjimo sostinių mūsų šalyje.

Alytus yra tas miestas, kuris visada garsėjo gerais ėjikais, ten mane atrado mano pirmasis treneris, ten pasiekiau pirmąsias savo pergales. Labai tikiuosi, kad miestiečiai palaikys šią gražią šventę ir ateis palaikyti ėjikų.

– Alytuje jau 44 kartus vyko sportinio ėjimo festivaliai. Pati ten nuolat dalyvaujate. Koks jausmas ten varžytis, ar renginys Alytuje prilysta aukščiausio lygio sportinio ėjimo varžyboms užsienyje?

– Labai daug stiprių ėjikų yra dalyvavę tarptautinėse varžybose Alytuje. Pati prisimenu kaip dar buvau paauglė ir matydavau daug didelių sportinio ėjimo žvaigždžių dalyvaujant Alytuje. Varžybos buvo prestižinės ir tą statusą išlaikė. Olimpiniais metais sulaukėme labai tituluotų sportininkų iš tolimiausių šalių, todėl labai džiugu, kad jie atvyksta.

Europos sportinio ėjimo taurės reikalavimai yra didesni, tad varžybų organizatoriams reikės truputėlį pasistiebti ir padaryti, kad tas renginys būtų įspūdingas. Tikiu, kad varžybos atitiks visus reikalavimus. Tokiuose renginiuose svarbiausia, kad būtų žiūrovų ir kad sportininkams būtų sudarytos geriausios sąlygos, nebūtų niuansų, galinčių trukdyti susikaupimą prieš varžybas. Atmosfera yra be galo svarbu, nes yra buvę puikiai organizuotų varžybų aukšto lygio trasose, bet nebūdavo žiūrovų ir tuo pačių – sportinės atmosferos. Tokios varžybos išnyksta mano akyse. Ne viena Europos sportinio ėjimo taurė buvo įspūdinga ir viliuosi, kad Alytus tą tradiciją tęs.

– 2017 metų Europos taurė ir 2018 metų Europos čempionatas puikiai susiklostė Lietuvos ėjikams. Vadinasi, pagrįstai galime kelti aukštas viltis su mūsiškių startu Alytuje…

– Labai daug metų puoselėjau viltį, kad pasaulio ar Europos sportinio ėjimo taurėse Lietuvos komanda sugebės iškovoti medalį, nes visada turėjome talentingų ėjikių tarp moterų. Kažkada aš buvau jauna ir papildžiau stipresnes ėjikes, o dabar atsirado sesės Vaiciukevičiūtės ir esame stipri komanda. Podebraduose buvo pirmos varžybos, kuriose neprisileidau minties, kad galime iškovoti medalius. Ten bronza buvo džiugus netikėtumas ir tai buvo dar vienos svajonės išsipildymas.

Suprantu, kad tai uždėjo didelę atsakomybę ir viltis. Europoje yra labai stiprios Ispanijos, Italijos komandos, o šalia mūsų dar galima rašyti 3-4 šalis, kurios gali mums sudaryti lygiavertę konkurenciją. Ispanės ir italės bus favoritės, nes jų komandose yra žmonės, kurie laimi medalius asmeniškai, o mes tokių žmonių kol kas neturime. Norint patekti tarp prizininkių reikia visoms trims pasirodyti puikiai, todėl įdomu, ar sugebėsime būtent tai dienai pasiekti gerą sportinę formą. Tikslas patekti ant apdovanojimų pakylos tikrai yra.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai