16 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
112Aktualijos
2019 Gegužės 13d.
0

Alio, netapkime sukčių aukomis!

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt arch. nuotr.

Stebint Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau ‒ Alytaus apskr. VPK) prižiūrimos teritorijos kriminogeninę padėtį buvo atlikta šiemet sausio–balandžio mėnesiais užregistruotų sukčiavimo atvejų analizė.

Pastebimas didėjantis visuomenės sąmoningumas, kai sulaukę įtartino skambučio žmonės, informuoja teisėsaugą. Iš 132 užregistruotų pranešimų 69 pranešimai (arba 52 proc. iš jų) yra pranešama nenukentėjus, tik dėl informacijos. Tačiau dėl suaktyvėjusio sukčiavimo ne visi asmenys išlieka budrūs, kiti – praranda ne menkas pinigų sumas.

Itin reikšmingai nukentėjo viena Alytaus įmonė, kurios buhalterė gavusi laišką iš sukčiaus, apsimetusio įmonės direktoriumi, pervedė beveik 19 tūkst. eurų. Šiek tiek daugiau nei 18 tūkst. eurų prarado ir moteris, kuri paėmusi greituosius kreditus į įvairias banko sąskaitas pervedė pinigus prašoma draugo, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, kali pataisos namuose. Į policiją taip pat kreipėsi kitos įmonės direktorius, kuris apgaulės būdu buvo suklaidintas dėl užsakymo iš Ukrainos ir pervedė beveik 9 tūkst. eurų į nežinomo kliento sąskaitą. Asmenys, pirkdami transporto priemones, jų detales, mobiliojo ryšio telefonus ar kitą techniką pagal internetinėje erdvėje rastus skelbimus prarado nuo 100 iki 350 eurų, kuriuos sumokėjo kaip avansą ar rezervacijos mokestį, o prekių galiausiai ir nesulaukė.

Išanalizavus sukčiavimo atvejus, pastebėta didėjimo tendencija tarp šiuo metu naudojamų sukčiavimo būdų:

  • manipuliuojant pirkimo/pardavimo sandoriais perkant transporto priemones – 13 pranešimų,
  • perkant internetu automobilio detales, drabužius, maisto papildus, techniką – 26 pranešimai,
  • populiarėja siūlymas papildomai užsidirbti užsienyje arba namuose, siūlant investicijas, ar kitas finansines operacijas ir taip išgaunant asmens arba banko duomenis – 16 pranešimų,
  • pasinaudojimas gautais asmens/ įmonės duomenimis atidarant sąskaitas, sudarant sandorį – 11 pranešimų,
  • vis dar naudojamas sukčiavimo būdas „alio“/manipuliuojant išgalvotomis istorijomis/ prisistatant policijos pareigūnais, įmonių darbuotojais – 30 pranešimų,
  • užregistruoti 7 pranešimai už sumokėtus, bet neatliktus darbus, bandant gauti draudimo išmoką.

Alytaus apskrities policija reguliariai vykdo prevencines priemones ir informuoja visuomenę apie daromas nusikalstamas veikas. Siekdami formuoti saugią aplinką prašytume perspėti savo garbaus amžiaus artimuosius apie tokio pobūdžio grėsmes ir patarti, kaip tokioje situacijoje derėtų elgtis.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Eglė Kačinskienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt