-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
EismasŠvietimas
2019 Gegužės 10d.
0

Atkreipė dėmesį į vairavimo išgėrus problemą

titleNuotraukų galerija

Gegužės 10 dieną Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais vykdė akciją „Saugok gyvybes keliuose“.

Iki  gegužės 12 dienoss vyksta penktoji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė „Saugok gyvybes #SpeakUp“ (#prabilk), kurios tikslas – ryžtingai atstovauti saugumui keliuose visame pasaulyje siekiant įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslus ir kitas saugumo keliuose strategijas.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Alytaus policijos pareigūnais akcijos metu skatino atkreipti dėmesį į vis dar egzistuojančią alkoholio vartojimo ir vairavimo išgėrus problemą. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per 2018 metus vairavimo ir alkoholio derinimo įpročiai Lietuvoje beveik nepasikeitė: vairuotojai vis dar sėda už vairo būdami neblaivūs. 2018 metais buvo nustatyti 9 tūkst. 949 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai (2017 m. - 9 tūkst. 835). Tačiau pareigūnai pastebi neblaivių vairuotojų, kuriems nustatytas daugiau kaip 1,5 prom. girtumas, skaičiaus mažėjimą, taip pat didėjantį visuomenės nepakantumą tokioms veikoms.

Vykusios akcijos metu pareigūnai vykdė prevencines kontrolės priemones, o biuro specialistės skatino vairuoti saugiai, atsakingai, blaiviai, įteikdamos vairuotojams atmintinę „Kaip alkoholis veikia vairavimo įgūdžius“ ir taisykles, kurių reikia laikytis, norint saugiai dalyvauti eisme bei dovanėlę – automobilio kvapą su užrašu „Vairuoju tik blaivus“. Akcijos metu buvo sustabdyta apie 200 automobilių, apie 10 vairuotojų iš pareigūnų gavo įspėjimus ir pamokas dėl netinkamo vairavimo.

Šių metų saugaus eismo keliuose savaitės šūkis „#SpeakUp“ (#prabilk). Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų skatinamas nenumoti ranka ir prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo. Pirmiausiai tai savo tinkamu ir pagarbiu elgesiu kitam eismo dalyviui. Taip pat, skatinama visus būti aktyviais, atkreipti dėmesį į jūsų aplinkoje esančias problemas ir pranešti apie kelių eismo pažeidimus ir eismo dalyvius, keliančius pavojų saugiam eismui. 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt