16 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
VideoreportažaiAlytusVerslas
2019 Gegužės 10d.

Alytuje surengtas ketvirtasis ekonomikos forumas (©️ VIDEOTRANSLIACIJŲ ĮRAŠAI)

titleNuotraukų galerija

Alytuje surengtas ketvirtasis ekonomikos forumas. Šiemet jis nepasižymėjo skambiais pasižymėjusių alytiškių sugrįžimais, tačiau, matyt, svarbiau yra tai, kad nenutraukta renginio tradicija.

Dėl teatro, kur anksčiau vykdavo forumai, užimtumo, renginys persikėlė po „Dzūkų alaus restorano“ stogu. Čia susirinkusius pasveikino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Pranešimą perskaitė Europos komisijos atstovas Marius Vaščega. Jis pastebėjo, kad forumas sutampa su Europos diena Alytuje, kur prieš 15 metų už Lietuvos narystę Europos sąjungoje buvo balsuojama aktyviausia (95%).

PIRMA DALIS:

Į forumą susirinko gausiai salę užpildę dalyviai.

Iki pietų savo pranešimus skaitė Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovė Raminta Radavičienė, Ieva Budraitė iš Žaliosios politikos instituto ir Laurynas Braškus iš Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko.

Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro (RATC) direktorius Algirdas Reipas savo pranešimą pakreipė ne tik į praktinius atliekų tvarkymo rezultatus, tačiau ir filosofinį požiūrį į ateitį be atliekų. Specialistas pastebėjo, kad Lietuvoje be reikalo nuvertinta galimybė gaminti energiją iš atliekų.

ANTRA DALIS:

Miesto be atliekų idėjai pritarė meras N. Cesiulis, tačiau minėjo, kad svarbiausi darbai būtų mažesnė kaina už atliekų tvarkymą ir gyventojų požiūrio keitimas dėl rūšiavimo.

Fotogalerija


traffix.lt