18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
112Verslas
2019 Gegužės 8d.
1

Kokainą iš anglių Alytuje kasęs kolumbietis laisvėn ištrūko per klaidą?

titleAlytuje kokainą iš anglių kasęs Kolumbijos ir Olandijos pilietis D. P. Murillo į laisvę Lietuvoje ištrūko per ... klaidąVilmanto Raupelio nuotr.

Alytų kokaino byla „garsinęs“ kolumbietis Diego Pena Murillo (g. 1962 m.) – laisvėje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje, mat iš čia kolumbietis į laisvę ištrūko neteisėtai. Dėl šio nesusipratimo Kauno apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuteistasis paleistas, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (AT) grąžino bylą nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui, todėl dabar yra renkami duomenys ir vertinama situacija, kodėl pataisos namų pareigūnai taip suprato AT nutartį ir priėmė sprendimą į laisvę paleisti.

Kur šiuo metu yra D. P. Murillo – kol kas nežinoma, paskelbta paieška. Manoma, kad šiuo metu Lietuvoje jo nėra. Iki sulaikymo mūsų šalyje kolumbietis gyveno Europoje, turi ir Olandijos pilietybę.

Į kalėjimus mūsų šalyje kolumbietis buvo patekęs dėl Alytuje pareigūnų išaiškintos, vienos didžiausių kokaino kontrabandos istorijos.
Pareigūnai narkotikus, sumaišytus su iš Kolumbijos meksikietiškuose didmaišiuose atgabentu  anglies kroviniu 2015 m. aptiko viename Pramonės rajono sandėlių.

Kol kolumbietis ir jo bendrai buvo išaiškinti, įvairių Lietuvos tarnybų operacija truko keletą metų. D. P. Murillo buvo pripažintas kaltu  ir 9 metų laisvės atėmimo bausme nusteistas dėl to, kad su organizuota grupe buvo neteisėtai įsigijęs ir sandėlyje Alytuje laikė didelį kiekį narkotikų, disponavo daugiau nei 70 kg iš anglių iškastu kokainu.

Kriminalistų teigimu, akmens anglis ir kokainas skyrėsi:  anglis – netaisyklingos formos, aptrupėjusi, o gabalėliai su narkotine medžiaga – supresuoti, su ženklais, taškais, akmens anglis blizgėjo, o gabalėliai su kokainu – ne. Iš viso tarp šimtų tonų anglies Alytuje buvo rasta 600 kg kokaino, kurio vertė nelegalioje mažmeninėje rinkoje policijos buvo įvardijama didesnė nei 40 mln. eurų.

Kolumbietis su pagalbininkais alytiškiais Vaidotu Matulaičiu ir Kęstučiu Zienka (g. 1971 m.) kriminalistų 2015 m. buvo sulaikyti po daugiau nei savaitę trukusios pasalos. D. P. Murillo iš pradžių teigė, kad į Lietuvą atvyko ieškodamas kontaktų juvelyrikos verslo plėtrai ir apsigyveno pas K. Zienką.

Byloje dėl kolumbietiškų „koksinių“ anglių Alytuje buvo nuteistas ir logistines paslaugas bendrams teikęs, nuo sulaikymo pabėgęs, tačiau po Europos arešto orderio ir teismo leidimo iškart jį suimti išdavimo policijai 2017 m. vasarą pats pasidavęs Vygantas Panka (g. 1967 m.)
Ikiteisminiame tyrime, pareigūnų teigimu, buvo nustatytos 5 konspiracijai naudotos įmonės, po 1 jų registruota Ukrainoje ir Rusijoje, o dar 3 – Lietuvoje. Įtarimai buvo pareikšti 11-ai asmenų.


Komentarai

1
Komentuoti
Smaragdas2019-05-09
gavo padirbtu smaragdu ir patys savo tranportu i olandija nuveze :))))) VALSTYBES TARNYBA STATUTINIAI PAREIGUNAI
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje