17 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
Videoreportažai
2019 Gegužės 8d.
2

Alytuje jau galima atlikti daiktų mainus (ATNAUJINTA, PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaDalį į atliekų aikštelę atvežamų daiktų galima dar naudoti, o kiti veiks meistrui pridėjus rankąAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus mieste, Alovės gatvėje esančioje Didelių gabaritinių atliekų aikštelėje galima atlikti mainus.  

Tie, kas turi daiktų, kurie dar galėtų būti panaudoti, raginami juos čia atvežti.

Vienoje iš patalpų jau yra knygų, vaikiškų automobilinių kėdučių, baldų ir net snieglentė.

Daiktai priimami ir atiduodami be jokio mokesčio, nereikalaujama jokių dokumentų.

Pagrindinis tikslas, kad kuo mažiau daiktų patektų į sąvartynus. 

Atliekų surinkėjai mano, kad mainų punktai bus populiarūs, mat žmonės jau supranta, kad didesnis  vartojimas  lemia ir gausėjantį atliekų skaičių.

Anot Algirdo Reipo, dalį į atliekų aikštelę atvežamų daiktų išties galima dar naudoti, o kiti veiktų meistrui pridėjus ranką, todėl Takniškių sąvartyne jau baigiamas statyti pastatas, kuriame ir bus remontuoji gyventojų atvežti daiktai. Vėliau juos bus galima pasiimti pakartotiniam naudojimui.

Kol kas neaišku kiek darbuotojų bus priimta, mat dar nežinoma, kiek gyventojai atveš daiktų, kuriuos dar galima suremontavus naudoti.

Pakartotinių daiktų remonto ir rūšiavimo centras pradės veikti birželį. Statinys ir jame esanti įranga atsieis 900 tūkst. eurų. Prie projekto daugiausia prididės Europos Sąjunga.

ATNAUJINTA

Spaudos konferencijoje patvirtinta, kad artimiausiu metu Kauno technologijos universiteto aplinkos inžinerijos institutas kartu su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru planuoja projektą, jo metu iš panaudotų, jau nenešiojamų vyriškų marškinių planuojama siūti vaikiškus drabužėlius.Padėvėtus drabužius norima surinkti kuo anksčiau, kad jie perdirbimui patektų kuo švaresni. Siuvimu galės užsiimti mamos, auginančios vaikus, ar pan. Pristatyti nauji objektai: mainų  punktai, paruošimo pakartotinai naudoti daiktų centras, dengta kompostavimo aikštelė.

PAPILDYTA

Nauji atliekų tvarkymo objektai – kaip juos pavadinti?

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ruošiasi dar vienoms įkurtuvėms – Alytaus rajone Takniškių kaime baigiamas įrengti daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centras. Pastato statybos darbai jau baigti, šiuo metu montuojama įranga ir tvarkoma aplinka.

Šią vasarą veiklą pradėsiančiame centre bus įrengtos atskiros įvairių rūšių naudotų daiktų: drabužių, elektronikos, baldų, žaislų ir kitų daiktų tvarkymo zonos. Čia dirbantys žmonės tvarkys, taisys – pakartotiniam naudojimui paruoš daiktus, kurie kažkam tapo nereikalingi, bet gali būti naudojami ir toliau.

„Mūsų dažnai klausia, kaip mes čia dirbsime, ką ir kaip darysime? Atsakymas paprastas – mokysimės. Negalime iš anksto žinoti, ką žmonės išmes, kaip tuos išmestus daiktus pavyks sutvarkyti, kaip seksis spręsti jų tolesnio panaudojimo klausimus, bet einame tuo keliu, kuriuo privalome eiti – žiedinės ekonomikos ir atsakingo vartojimo keliu“, - sako ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Naujame objekte bus įrengtas nuolat veikiantis vaikų mokymo centras. Jame vyks interaktyvūs užsiėmimai, kurių metu vaikai galės „pasivaikščioti“ atliekų keliais, pamatyti įvairiausias tvarkymo ir perdirbimo technologijas. „Mes būsime ugdymo įstaigų pagalbininkai, padedantys formuoti aplinkosaugines vertybes“, - sako A. Reipas, pabrėžiantis, kad be vertybinio pagrindo sėkminga atliekų tvarkymo sistema sunkiai įmanoma.  

Baigiamame įrengti daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centre numatyta įkurti iki 16 naujų darbo vietų, čia bus sudarytos sąlygos dirbti ir neįgaliesiems.

Pastato, kuris turi aukščiausią energetinio naudingumo klasę, statybai buvo panaudoti įvairių statybinių bei apdailos medžiagų likučiai.  

Pakartotiniam naudojimui ruoštini daiktai į centrą bus vežami iš Alytaus regione jau veikiančių daiktų mainų punktų, kurie yra įkurti visose regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Šie punktai sparčiai populiarėja – vis daugiau žmonių veža į juos tinkamus naudoti daiktus ir vis daugiau atsiranda norinčiųjų jų  pasiimti. Daiktai, kuriuos reikia pataisyti, atsidurs paruošimo pakartotiniam naudojimui centre ir čia bus tvarkomi.

„Turime daug naujų objektų ir vieną didžiulę problemą – mūsų objektai neturi vardų“, - sako ARATC Pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė ir kviečia tapti mainų daiktų punktų bei juos jungiančio centro krikštatėviais.

ARATC skelbia šių punktų pavadinimo konkursą. Konkurse gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek jų grupės. Pavadinimas turi būti aiškus, trumpas, atitinkantis lietuvių kalbos normas. Pavadinimo pasiūlymus iki birželio 15 dienos siųsti elektroniniu paštu info@alytausratc.lt. Išrinkto pavadinimo autoriui/autoriams bus įteikta speciali dovana – ekologinė edukacija.

Padėkite naujiems objektams surasti vardus!  

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Lina2020-03-03
Kaip jus rast
Va2019-05-08
maladiec Reipas, kad ieško naujovių
traffix.lt