23 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 5d.
AlytusVerslas
2019 Gegužės 7d.
0

Nekilnojamojo turto rinka Alytaus mieste ir rajone šiemet suaktyvėjo

titleAlytausgidas.lt nuotr.

2019-ieji pasižymėjo suaktyvėjusia nekilnojamojo turto (NT) rinka Alytaus mieste ir Alytaus rajone.

Registrų centre sukaupti NT sandorių duomenys rodo, kad Alytaus mieste pastebimai išaugo parduotų butų skaičius ir jų kainos, o rajone – pirkėjai tradiciškai dažniau renkasi gyvenamuosius namus.

Šiemet, iki balandžio Alytaus mieste iš viso buvo parduoti 243 butai – penktadaliu daugiau nei 2018 metų tuo pačiu metu (202). Viso per visus 2018 metus šiame mieste savininkus pakeitė 690 butų (2017 m. – 709).

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Alytuje taip pat buvo parduota 18 gyvenamųjų namų, kai pernai per tą patį laikotarpį užfiksuota 20 pirkimo-pardavimo sandorių.

Alytaus rajone prekyba butais nevyksta taip aktyviai, čia kur kas dažniau pirkėjai renkasi gyvenamuosius namus. Šiemet jau perleista net dvigubai daugiau gyvenamųjų namų nei pernai tuo pačiu metu – iš viso 60.

 Žvelgiant į šių metų pradžioje Alytaus mieste ir rajone vyravusias vidutines būsto kainas pirmiausiai reikia paminėti, kad Registrų centras būsto kainas nustato vertindamas per tam tikrą laikotarpį įvykusių vertes. Vis dėlto per pirmus kelis šių metų mėnesius ne visose kategorijose įvyko pakankamai sandorių, kad būtų galima tinkamai apskaičiuoti statistinį vidurkį.

Pirmąjį metų ketvirtį vidutinė senos statybos butų kaina Alytuje siekė 458,8 euro už kv. metrą ir buvo 11 proc. didesnė nei 2018 m. pirmąjį ketvirtį ir 3 proc. didesnė nei visų 2018 m. vidurkis.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt