4 c Alytus
Pirmadienis, Sausio 20d.
Dzūkija
2019 Gegužės 7d.
12

Didžiulio (Daugų) ežere vėl riaumos vandens motociklai? (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAlytausgidas.lt archyvo nuotr.

Patikslinus Aplinkosaugos sąlygas plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, papildytas vandens telkinių, kuriuose leidžiama plaukioti tam tikromis plaukiojimo priemonėmis,  sąrašas.

Nuo šiol Zaraso, Talkšos, Didžiulio (Daugų), Galuonų ir Arino ežeruose bei Kupiškio tvenkinyje leidžiama plaukioti asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą. Didžiulio (Daugų), Galuonų ir Arino ežeruose galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos, Arino ežere – ne arčiau kaip 200 m nuo kranto ties Asvejos regioninio parko riba.

Pakeistosiose Aplinkosaugos sąlygose plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis numatyta, kad jos netaikomos įrengiant įrenginius ar statant statinius vandens telkiniuose. Be to, pasikeitė kelios šiame dokumente vartotos sąvokos. „Navigacijos sezoną“ pakeitė „plaukiojimo sezonas“, kuris apibrėžiamas kaip laikotarpis nuo ledo ištirpimo vandens telkinyje iki ledo dangos susidarymo.

Jeigu nesusidaro pastovi ledo danga, šis sezonas trunka nuo balandžio 1 d. iki vasario 1 d. Ši sąvoka nustatyta atsižvelgus į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos informaciją apie ledo dangos susidarymą, taip pat į vandens paukščių migracijos pradžią, žuvų neršto laikotarpiu nustatytus draudimus. Sąvoka „vandens motociklai“, atsižvelgus į Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso nuostatas, pakeista „asmeniniai, pramoginiai ir sportiniai laivai, varomi vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą“.

Daugiškiai aktyviai kovojo  už tai, kad Didžiulio (Daugų) ežere būtų uždrausta plaukioti vandens motociklais. Buvo surinkta apie 400 vietinių gyventojų parašų, rašomos peticijos į Aplinkos ministeriją. 

ATNAUJINTA

Dėl Didžiulio (Daugų) Aplinkos ministerija pripažino, kad padarė KLAIDĄ ir per savaitę ar dvi prižadėjo ją ištaisyti. Tad greičiausiai vandens motociklais ir toliau Daugų ežere plaukioti bus draudžiama. 

PAPILDYTA

Į ministeriją kreipėsi daugiškis Robertas Ožalinskas, po jo skambučio ministerijos atstovai patvirtino, kad Daugai į sąrašą įtraukti per klaidą, kuri bus ištaisyta.


Komentarai

12
Jonas 2019-06-02
Mano nuomone vandens motociklais plaukioti galetu,bet kas kontroliuos kaip tie motociklininkai laikosi taisykliu,ar leisdami naudotis Daugu ezeru vieniems ,nepazedziame teises naudotis ezeru neturintiems motociklu. Tai viena,antra -kiek vandens motociklu turi daugiskiai? Taigi ar nebus taip,kad atvykeliai padarys nemazai nepatogumu vietiniams. Jeigu kalbesime apie triuksma,tai motociklai palyginti kelia triksmo nedaug, dar maziau triuksmo butu jei sia transporto priemone naudotusi protingai.... Kazkodel tylima apie triuksma keliama zemes ukio masinu kurios nuo ankstaus ryto Pergales gatve link seniunijos(turgaus aikstes) plerdamos skuba. Tai traktoriai su prikabintais ivairiais padargais,priekabomis ,kombainai ir t.t.Nejaugi butina tokia judria gatve ,per miesto centra kazkur vaziuoti? Dar del pergales gatves. Jai suteiktas MIRONO gatves pavadinimas.Ar rajono vadai atsiklause gyventoju del pavadinimo pakeitimo-NE! Kas apmokes papildomas pinigines islaidas del pavadinimo pakeitimo asmens dokumentuose,NT adreso pakeitimo ir dar begale kitu dalyku ? Apie tai nepagalvojo.Ka bendro turi pergales gatve su kunigu, neprikausomybes akto signataru,tarpukario Lietuvos ministru pirmininku Mironu-NIEKO. Protingiau JO vardu butu pavadinta gatve vedanti iki Daugu baznycios , ten buvo Mirono darbo vieta. Padaryta didele geda siam Lietuvai nusipelniusiam zmogui. Gatve be kanalizacijos ,be vandentekio,be saligatviu , be lietaus kanalizacijos, duobeta,lopyta ,perlopyta daugiau nei elgetos drapanos ir visi ""patriotai"" tyli-visiems gerai,keista pozicija.
daugiskis2019-05-14
Gyvenu Dauguose. Su bet kuriuo jaunesniu draugu vietiniu pakalbu, visi sutinka kad vandens motociklai turi plaukioti. visiems nuo to tik geriau ir smagiau. O kelios pensininkes rėkiančios, kad nereikia - tai joms jau nieko nereikia ( išskyrus pašalpų).
Ricardas2019-05-14
Reikia būtinai leisti plaukioti. Juk tai papildoma pramoga. Daugai tampa ir traukos centru. Aš kaip vietinis prekybininkas tik džiaugiuosi, kad atveža man savo eurus. Tegu pramogauja ir plaukioja žmonės. Nepavydėkite kitiems gero gyvenimo. Daugiau dirbkite ir jus turėsite.
Plaukiokit kuo daugiau .
Rasa2019-05-09
Keliu ubagu klauso valdzia, o i tuos kas mokescius moka ir nori sau leisti papramogauti neklauso!

LEISKITE PLAUKIOTI , JEI ESATE SVEIKO PROTO ZMONES!
Vietinis2019-05-09
Nuo uzdraudimo plaukiot pradejo pakrantes net dumblu uzeidineti ir visokios ragulkos su kirminais veistis .reikia pramaisyti ir vandeni.o tas robertas tegu toliau medinius kareivelius drozia ir nesikisa i suaugusiuju reikalus.
Pozityvas2019-05-09
Kaip tik turi leisti plaukioti ir ne tik daugu ezere. Juk Daugu ezeras nera privati keliu pensininku nuosavybe. Turbut niekas nesako kad arkliukas geriau nei BMW. Bet tu pramogu ir taip nera lietuvoj daug. Aisku plaukiojimo taisykliu ir elentarios kulturos bei elgesio taisykliu privalo laikytis visi.

taip kad visi lekiam i daugus paplaukiot. JEGA.
Tomas2019-05-09
Ezeras 925 hektaru , gylis 45 metrai..

Uzdrauskit MAUDYTIS! IR seip net su valtele isplaukti! Nebutu rinkimai ir nebutu bomzu pavyduoliu , butu viskas gerai ir butu leidziama..

Kur matyta, kad tokio tipo , dydzio vandens telkinyje negalima plaukioti.... IDIOTAI ISTATYMUS LEIDZIA ir pataikauja UBAGAMS
Daugiskis2019-05-08
As nematau nieko blogo kad plaukios. Tik reikia prieziuros tam reikalui, cia taspats kaip ant kelio. O priestaraujanciu zmoniu visada buvo ir bus, nieko nuostabaus.
xxx2019-05-08
Labai gerai kad daugu ežere neleis plaukioti vandens motociklams
Mmmm2019-05-07
Nelabai suprantu, kuo gi cia blogai, kad Dauguose butu leidziama plaukiot
Ačiū Dievui2019-05-07
Yra vietų, kur galima su tais tratalais skdaidyt...
As2019-05-07
Tai visom dar valtim uzdrauskit ir pramogas Daugu ezere
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • „Senjorų naktišokiai“
  • Miesto metų apdovanojimai