1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Balandžio 30d.
1

Prie legendinės kavinės pradėtas įrenginėti vasaros renginių kiemelis

titleNuotraukų galerija

Alytuje pradėtas įrenginėti pirmasis teminiams renginiams skirtas vasaros kiemelis.

Įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose pasiteisinusį, Dzūkijos sostinėje kol kas neišbandyto „Vasaros kiemelio“ formato ėmėsi „Pušis“. Šioje legendine vadinamoje kavinėje veiklą praėjusiais metais pradėjo patirties Rotušės kavinėje, „Vaidilos“ restorane ir kituose viešojo maitinimo bei laisvalaikio baruose turinti alytiškė verslininkė Asta Venčienė.

Naujasis ponios Astos ir jos bendraminčių sumanymas – alytiškiams ir miesto svečiams siūlyti vietą po atviru dangumi, kur būtų galima ne tik pavalgyti ar atsigaivinti, tačiau ir paragauti kultūrinio deserto.

„Pušies“ vasaros kiemelyje jau suplanuoti pirmieji renginiai, o tarp jų – ir autoriniai vakarai „Aš į Alytų grįžtu (o tu?)“, taip pat teminiai, Alytaus miesto šventei skirti renginiai. Jų metu numatomi Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjų, daugiausia akustinės scenos atstovų, pasirodymai, koncertai, o taip pat įvairios kitos meninės, kultūrinės, bendruomeninės programos.

Vidiniai kiemeliai Alytuje nėra naujiena, jie veikia prie Dzūkų alaus restorano, prie „Fenix“ baro ir „Prieplaukos“ kavinės Vilniaus gatvėje, tačiau renginiai juose nevyksta.

„Pušies“ vasaros kiemelio planuose – kiekvienam vasaros savaitgaliui pasiūlyti po vieną, o svarbesnėms datoms, tokioms, kaip miesto šventė – galbūt - ir po kelis renginius. Kadangi vasaros kiemelis kuriasi po atviru dangumi, jo planai suderinami ir su aplinkiniais miesto centro gyventojais.

Pasak legendinės kavinės vasaros kiemelio sumanytojų, kol kas gal ir ne visi aplinkiniai yra geranoriški, tačiau tiek Vilniuje, tiek kituose šalies ir užsienio miestuose centro gyventojai su panašiomis iniciatyvomis yra susidraugavę, ypatingai tais atvejais, kai infrastruktūra ir teritorijos sugumas pagerėja, o papildomai įgarsinti lauko renginiai nevyksta naktį, nes baigiami vakarais, daugeliui priimtinomis valandomis.

Pasak vasaros kiemelio projekto savanorio Vladimiro Karajevo, su gyventojais susitinkama, bendraujama, o pirmasis atviras vakaras jau planuojamas, jis vyks ne ilgiau, nei kitų lauko renginiai miesto centre. Beje, esant netinkamoms oro ir/ar kitoms sąlygoms,vasaros kiemelio renginiai galė vykti šalia esančios „Pušies“ ar „Roko pirties“ patalpose.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Laimis2019-05-07
Šaunu! Legendinė Pušis - viena geriausių kavinių mieste. Vasaros kiemelis tik pagyvins ir taip populiarios kavinės įvaizdį.
traffix.lt