1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 12d.
DzūkijaAktualijos
2019 Balandžio 25d.
0

Prieš „Darom“ – daugiau šiukšlynų Alytuje ir aplink (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt skaitytojo Vaido nuotr.

Iki „Darom“ lieka kelios dienos. Beveik visi šiukšlynai – tvarkytojų jau pasidalinti, o mokyklų jau ir aptvarkyti. 2019 m. akcijos „Darom“ organizatoriai Alytuje nustatė 13 atliekų tvarkymo vietų, o Alytaus rajone – apie 30 vietų. Aplinkosaugininkai neabejoja, kad tokių vietų gali būti ir daugiau. Deja, nelegalių šiukšlynų Alytuje ir aplink Alytų daugėja.

Alytausgidas.lt skaitytojas Vaidas atsiuntė nuotraukas su geografinėmis nuorodomis, kur atsiradę šiukšlynai iš automobilių, šaldytuvų ar kitos buitinės technikos dalimis, su stikliniais alkoholio buteliais ir pan.

Skaitytojo užfiksuoti nauji šiukšlynai sutampa su teritorijomis, kur šalia veikia sodų bendrijos. Patiems sodininkams, sodų gyventojams, turintiems konteinerius, šiukšlinti šalia sodų bendrijų, matyt, nebūtų pats geriausias sprendimas, todėl neatmetama, kad tai gali būti ir „važiuoti“ šiukšlintojai.

Siekdami likviduoti į gamtinę aplinką išmestas atliekas aplinkosaugininkai teigia vykdantys prevencinius reidus bei reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie netinkamą atliekų tvarkymą, todėl dėl komentaro į juos ir kreipėmės.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) prie Aplinkos ministerijos (AM) Alytaus valdybos Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai informavo, kad patikrino mūsų skaitytojo nurodytas vietas.

„Rasta išmestų atliekų, tačiau apžiūrėjus atliekas, nerasta įrodymų, kurie leistų nustatyti atliekų savininką“, - pripažino aplinkosaugininkai. Tokiais atvejais, kai nepavyksta nustatyti atliekų savininko, atliekos pripažįstamos bešeimininkėmis ir jas įpareigojamas sutvarkyti žemės savininkas. Kadangi šiais konkrečiais atvejais atliekos buvo išmestos valstybei priklausančiame miške, dėl šių atliekų sutvarkymo artimiausiu metu aplinkosaugininkai kreipsis į Valstybinių miškų urėdijos Prienų padalinį.

Jeigu pavyksta nustatyti šiukšlintojus, visos galimos baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas dydis priklauso nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar atliekos yra pavojingos ar ne. Nuobaudos prasideda nuo įspėjimo arba baudos nuo 30 iki 90 eurų  ir gali siekti kelis tūkstančius eurų.
„Deja, bet dažniau nutinka taip, kad atliekas yra įpareigojamas sutvarkyti žemės savininkas, nes atliekų savininko nustatyti nepavyksta“, - tvirtina aplinkosaugininkai.

„Manau, iš dalies problemą išsprestų šlagbaumai ir ženklai, kad teritorija stebima kameromis“, - siūlo skaitytojas, piktybiškiems šiukšlintojams parinkęs ir specialų perspėjantį ženklą.

Nešiukšlinti!

  • Nešiukšlinti!

AAD departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos skaičiavimu, atliekų surinkimas iš gamtinės aplinkos kainuoja maždaug 4 kartus brangiau nei jų sutvarkymas. Už buityje susidarančių atliekų sutvarkymą, infrastruktūros sukūrimą ir išlaikymą gyventojai susimoka mokėdami rinkliavą, todėl gyventojai raginami naudotis šiomis paslaugomis ir atliekų į gamtą nemesti.

ATNAUJINTA

Atliekos tose vietose, kur buvote nurodę, jau sutvarkytos", - informavo aplinkosaugininkai.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt