17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
Verslas
2019 Balandžio 25d.
2

Siūloma, kad „Alitą“ valdantis koncernas negalėtų turėti TV

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Seime atsirado iniciatyva uždrausti alkoholio ir tabako gamintojams bei prekybininkams valdyti žiniasklaidos priemones.

Jeigu iniciatyva taptų realybe, tai paveiktų ir „Alitos“ savininką, koncerną „MG Baltic“, kuris be įmonių grupei priklausančios alkoholio gamyklos Alytuje, „Anykščių vyno“, „Gubernijos“ Šiauliuose ir „Stumbro“ Kaune, taip pat valdo televiziją ir ne vieną, o visą jų „šeimą“ - BTV, „Info TV“, „Liuks“, LNK ir TV1 kanalus.

Seime užegistruotos įstatymo pataisos, kad viešosios informacijos rengėjais ir dalyviais neturėtų būti asmenys, kurių ūkinė ar komercinė veikla yra alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių gamyba ar prekyba.

Valdantiesiems atstovaujančių iniciatorių teigimu, įstatymo pataisos padėtų kovoti su korupcija ir suvaržytų tabako ar alkoholio gamybos, prekybos verslu užsiimančių asmenų galimybes daryti neskaidrų poveikį per savo valdomas žiniasklaidos priemones.

Šiuo metu įstatymais draudžiama, kad Lietuvoje žiniasklaidą galėtų valdyti bankai, partijos, o taip pat savivaldybės, valstybės įtaigos.

Skaičiuojama, kad „MG Baltic“ šiuo metu valdo apie 40% šalies televizijų rinkos, manoma, jog koncerno alkoholio rinkos koncentracija yra dar didesnė.


Komentarai

2
Komentuoti
Taigi 2019-04-25
puikus sprendimas butu ,kodel tokie koncernai turi formuoti zmoniu nuomone.....
Ir2019-04-25
Ir čia Karbauskiniu snukis išlindo nieko jau karbauskiniams artėja galas
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje