2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Švietimas
2019 Balandžio 25d.
0

Dzūkijos atstovės pelnė metų mokytojo ir lituanistinio švietimo premijas

titleNuotraukų galerijaLituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos laureatė A. Černiauskaitė

Tarp LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos apdovanotųjų Metų mokytojo premijomis šiemet yra ir Dzūkijos atstovių.  

Viena iš 6 laureatų tapo Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė Jolanta Žilionienė, o lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija skirta iš Alytaus kilusiai Alvijai Černiauskaitei. Londono darželio-mokyklos „Obelėlė“ direktorei, pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkei premija buvo skirta praėjusių metų pabaigoje, tačiau įteikta dabar.

Metų mokytojo premija skiriama mokytojams už praktinės veiklos nuopelnus, aktyvų ir kūrybišką darbą, jų mokinių pasiekimus, pilietiškumo, bendražmogiškų vertybių ugdymą, aktyvų dalyvavimą ne tik mokyklos bendruomenėje, bet ir visuomenėje. Vienos metų mokytojo premijos dydis – 4 tūkst. 560 eurų. Varėniškei J. Žilionienei premija skirta už dėmesį praktiniam teorinių žinių taikymui, užduočių individualizavimą, gabių mokinių ugdymo konferencijas, seminarus mokytojams, projektinio ugdymo metodus, pristatomus Lietuvoje ir užsienyje.

24 metus mokytoja dirbanti Jolanta nuo 2004 metų papildomai užsiima su gamtamoksliniam ugdymui gabiais mokiniais, su kuriais tyrė Černobylio avarijos padarinių įtaką Varėnos miškų grybų, vaistažolių radioaktyvumui, dalyvauja jaunųjų mokslininkų konkursuose, o mokinių darbas apie grybų dažų pritaikymą gobelenų restauravimui Helsinkyje vykusiame konkurse pateko tarp geriausiųjų ir jo autorės galėjo dalyvauti mokymuose Europos patentų biure Miunchene.

Mokytojos J. Žilionienės parengti gimnazijos mokiniai šiais mokslo metais Kinijoje vykusiame tarptautiniame mokslo ir technologijų inovacijų konkurse su darbu apie didžiosios ugniažolės ekstraktų poveikį infekcijoms buvo įvertintas sidabru.

1 tūkst. 900 eurų dydžio Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos laureatė A. Černiauskaitė darželį-mokyklą „Obelėlė“ Londone įkūrė 2007 m. Šios įstaigos veiklą yra įvertinusi ir Jungtinė Karalystė. „Obelėlei“ dusyk buvo suteiktas Newham savivaldybės kokybės sertifikatas. A. Černiauskaitė aktyviai dalyvavo steigiant Lietuvybės centrą buvusioje savo mokykloje Alytaus Likiškėlių progimnazijoje. Alvija Vilniaus universitete yra įgijusi tiksliųjų mokslų srities mokytojo kvalifikaciją, vėliau baigusi magistro studijas Londono South Bank universitete.
A. Černiauskaitė – antroji Lituanistinio švietimo premijos laureatė. Pirmasis buvo taip pat iš Dzūkijos (Veisiejų) kilęs pedagogas – lietuvių kalbos dėstytojas prof. Vidas Kavaliauskas.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt