6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Balandžio 23d.
1

8-ieji „Jotvos vartai“ atsivers paskutinį birželio savaitgalį

title

Prie Nemuno, į Dainų slėnį Alytuje, sugrįš „Jotvos vartai“. Pietų Lietuvoje didžiausias senųjų amatų, karybos ir papročių festivalis vyks paskutinį birželio savaitgalį.

Birželio 28-30 dienomis Jotvos vartuose“ amatininkų mugė, o nemokamoje programoje vėl numatomas galiūnų konkursas, senovinės kovos, taip pat muzikos, šokių ar teatro pasirodymai bei, žinoma, pilies užėmimas.

Kaip ir ankstesnieji, 8-ieji „Jotvos vartai“ bus skirti Alytaus miesto istorijai ir čia ar kaimynystėje gyvenusiems jotvingiams pagerbti.

Senojoje Alytaus miesto istorijoje šiemet yra nemažai svarbių, tiersa, jau ne pagoniškųjų, o krikščioniškųjų datų: 495 metai sukanka, kaip I Alytuje 1524-aisiais buvo pastatyta bažnyčia ir įsteigta parapija ir 470 metų, kai 1549-aisiais Alytų Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas užrašė Barborai Radvilaitei.


Komentarai

1
Komentuoti
algis2019-04-25
o dainu slenyje senoves liuksoro miesto kolonos taip pat bus itrauktos i jotvos vartu rengini .Manau reiketu pasikviest egiptologa i svente kuris galetu issifruot senoves uzrasus ant kolonu
traffix.lt