0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonasĮdomu
2019 Balandžio 22d.
0

Daugų aikštę vėl puošia didysis margutis su Daugiu

titleNuotraukų galerijaGiedriaus Rusino nuotr.

Dzūkijos vasaros Palanga vadinamų Daugų Velykų margutis – didesnis nei Palangos, jo aukštis – daugiau nei 2 su puse metro, plotis- 1,6 m, o svoris – apie pusantro centnerio.

Roberto Ožalinsko iniciatyva, padedant miškovežio vairuotojui Albinui Zavadzkui ir kitiems pagalbininkams, didysis velykinis margutis puošia Daugų aikštę.

Daugų margutis miestelyje nėra naujiena, šiemet demonstruojamas jau trečius metus iš eilės, tad su kiekvienomis Velykomis vis sudėtingesnis uždavinys yra išrinkti spalvą.

Daugiausia prašymų buvo nudažyti ryškiai, taip pat netrūko įvairių kitų pageidavimų, marginti trispalve ar netgi vaivorykšte. „Visi variantai yra svarstytini, bet šio varianto (vaivorykštinio) gali nesuprasti pats kunigaikštis Daugis...“, - į daugiškių spalvines fantazijas reagavo R. Ožalinskas, tvirtinęs, kad „šviesiai žalia jau nusibodo“ ir siūlęs šviesiai rudą su žaliais ornamentais. 

Šiemet pasirinkta geltona spalva, ant jos dar išmargintos oranžinės saulytės, mėlynos bangelės, o apačioje užrašyta „Daugai 2019”. Ant margučio liko šviesiai mėlynai-žalias herbinis kunigaikščio Daugio atvaizdas su juodais kontūrais.

2019-ieji Daugams neeiliniai metai, lygiai prieš 635 metus (1384 m.) vietovė šiuo pavadinimu pirmąkart paminėta kryžiuočių kronikose, o prieš 380 metų (1639 m.) čia viešėjo Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius Vladislovas Vaza.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt