16 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
VideoreportažaiDzūkijaĮdomu
2019 Balandžio 19d.
2

Kiek voveryčių puoš mūsų miestą? (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaV.Venciaus nuotr.

Jotvingių g. esančiame skverelyje atidengta pirmoji Alytuje po Nepriklausomybės paskelbimo mažosios architektūros skulptūra – bronzinės voveraitės. Tai – asmeninė „Sodros" Alytaus skyriaus darbuotojų dovana Alytaus miestui.

Vaikštinėjant Miesto sode, turbūt daugeliui alytiškių ar miesto svečių nuotaiką pakelia staiga pastebėta vikri voveraitė. Dažnas alytiškis, prisiminęs vaikystę, pasakytų - anksčiau šių gražių gyvūnų buvo daugiau... Turbūt vaikystės prisiminimai įkvėpė ir voveryčių skulptūros idėjos autorių – Valerijų Vencių, kuris asociacijos „Alsodra“ nariams ir kitiems kolegoms pasiūlė socialinio draudimo darbuotojų profesinės šventės proga papuošti Alytų ir padovanoti jam galbūt naują simbolį.

Įkvėpė ir tuometinio Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus miestui padovanotas suoliukas, verslininko Roberto Vitkausko dovana – metalinis medelis, puošiantis Vilniaus g. žiedą, ir fotografės Zitos Stankevičienės mintys apie miesto gražinimą. „Sodros" Alytaus skyriaus darbuotojams vis kirbėjo mintis irgi prisidėti prie savo miesto puošimo. O mažoji architektūra – vienas iš labiausiai miesto erdvėms jaukumo ir gyvumo suteikiančių elementų.

Tiesa, skulptūros gamybos darbai užtruko ilgiau nei tikėtasi – porą mėnesių, todėl „sodriečių“ dovana miestui įteikiama jau po profesinės šventės. Skulptūros autorė – Ieva Židonytė, vaikiškų knygelių iliustratorė, puikiai perteikė judesį ir emociją. O bronzines pūstauodeges papuošdama žiedeliu ir auskariuku suteikė joms žmogiškumo ir žaismingumo. Autorės viziją bronzoje įamžino žinomi Lietuvoje skulptoriai Aloyzas Janušauskas ir Janina Abdulskytė.

Skulptūra vaizduoja bendraujančius mamytę voverę ir vaikutį voveriuką, todėl siūloma juodu pavadinti... Alsodra ir Sodriuku. Tikimasi, kad ateityje į Alytų „atšokuos“ ir Sodriuko tėtis arba sesutė. Tokia idėja jau yra pateikta ir projekte „Alytiškių iniciatyvos“ ir alytiškiai kviečiami ją palaikyti balsuojant.

Taigi, ar Alytus taps voveraičių miestu?

ATNAUJINTA

Parke šalia pagrindinio Alytaus stadiono dažnai sutinkami voveriukai yra ir vieni iš predendentų tapti Alytaus futbolo simboliu. Jo konkurentai - stilizuotas kunigaikštis Alytis ir vietos krepšinio komandos jau naudojamas Lūšies atvaizdas.

Balsavimas dėl Alytaus futbolo talismano vyks iki balandžio 25 dienos.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Na2019-04-25
šiek tiek keista - Sodra ir voveraitės... Sodra savo parko gi neturi...
algis2019-04-21
buna ir uzmustu link dainu slenio, netoli liuksoro miesto kolonu
traffix.lt