1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūraTransportas
2019 Balandžio 23d.
3

Lietuvos aviacijos 100-mečiui skirti skrydžiai užsuko į Alytų (©️ VIDEOĮRAŠAS. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaŠalies aviacijos 100-mečiui skirtas „Dangaus rapsodijos“ skrydis AlytujeDomanto Aleksyno nuotraukos

Antradienį Alytuje prasidėjo Lietuvos aviacijos 100-mečiui skirtas „Dangaus rapsodijos“ turas.

Istoriniame, šiemet savo 80-metį mininčiame Alytaus aerodrome savo naują pasirodymą atliko lėktuvų grupė „Anbo“.

Praėjusią vasarą aerobatai žavėjo susirinkusius prie miesto naujausio tilto, o dar ankstesniais metais –  aerošou „Alytus ore“ metu.

„Tai – profesionaliausia šiuo metu mūsų šalyje veikianti aerobatų komanda“, - apie „Anbo“ sako Alytaus aeroklubo viršininkas Kęstutis Urbanavičius, drauge su šia ekipa Lietuvai ne kartą atstovavęs didžiausiuose pasaulio aviacijos festivaliuose, o taip pat talkinęs velykinėje skrydžio repeticijoje Druskininkų narcizų šventėje.

Aerodromo 80-metį ir aeroklubo 60-metį šiemet švenčiančio aviacijos bastiono Dzūkijos sostinėje šeimininkai džiaugiasi, kad naujasis sezonas jau prasidėjo. Iš Alytaus aerodromo jau kyla, leidžiasi lėktuvai, o tarp svečių sulaukta ir ultralengvojo dvisparnio, atskridusio iš už Varšuvos esančio Radomo.

Lakūnas iš Lenkijos savo lėktuve turėjo sulankstomą dviratį, kuriuo greit pasiekė Alytaus rotušės aikštę, o mieste dar papietaves ir su vietos aviatoriais pabendravęs tęsė savo kelionę.

Aviatorių, savo sustojimui pasirenkančių Alytų, kasmet daugėja, o atskrendama ne tik iš artimojo užsienio šalių, tačiau ir toliau esančių valstybių. Šį turizmą būtų galima vystyti, priimti daugiau įvairesnių lėktuvų, tačiau artimiausiu metu Alytaus aerodrome reiktų atnaujinti, o esant galimybėms - ir išplėsti kilimo-nusileidimo taką bei senąją infrastruktūrą, nors ilgus metus atsakingai puoselėtą ir išsaugotą, pagal galimybes keisti šiuolaikinės aviacijos poreikius atitinkančia.

ATNAUJINTA

Beveik pusvalandį vykęs skirtingų figūrų, aukščių skrydžiai nebuvo apjungti vientisa muzika, tačiau vieningos nuotaikos netrūko – dūmų uodegų, netgi trispalvių, o ant žemės pasirodymą vainikavo fejerverkai ir ugnies sienelė.

Ugnies pakako ir mažam gaisreliui įsižiebti, tačiau nuo salvių užsidegusią aerodromo pievą greit užgesino arčiausiai buvusieji vyrai ir vietoje budėję ugniagesiai. 

Lietuvos aviacijos 100-mečio skrydžio Alytuje videotransliacijos įrašas:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

3
Komentuoti
Be2019-04-24
J.Kairio atliekamų skrydžių tiesiog neįdomu,tik vibruojamas I Alytus.
Žanas Pjeras2019-04-23
Kai čia karo metais bazavosi Normandijos Nemuno pulkas, tai aerodromas geriau atrodė.
Fhkll2019-04-20
O prezidentas paksius bus
traffix.lt