12 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 24d.
Dzūkija
2019 Balandžio 17d.
1

Mirė paminklų, skulptūrų Butrimonyse, Dauguose, Lazdijuose ir Seirijuose autorius

titleSkulptorius J. Jagėla (1945-2019) prie paskutinio savo darbo, sukurto Alytaus rajoneAlytausgidas.lt nuotr.

Balandžio 17-ą mirė skulptorius, „Už nuopelnus Lietuvai“ ordino riterio kryžiaus kavalierius, skulptorius Jonas Jagėla 1945-2019). Jis kūrė paminklus, daugiausia skirtų Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio dalyviams savo šalyje, o taip pat užsienyje.

2017 metų vasarą Daugų (Alytaus r.) Turgaus aikštėje buvo atidengtas jo sukurtas atminimo ženklas, skirtas niekintiems partizanams pagerbti ir prisiminti.

2010 m. vasarą Butrimonyse (Alytaus r.) atidarytas J. Jagėlos autorinis per 5 metrų aukščios paminklas Vytautui Didžiajam ir Žalgirio mūšiui. Dar anksčiau skulptorius siūlė Vytauto paminklą pastatyti Alytaus mieste.

Paskutinis J. Jagėlos darbas buvo dirbtuvėse netoli Ūdrijos (Alytaus r.) pagamintas beveik 4 m. aukščio paminklinis akmuo, skirtas legendiniam partizanui Adolfui Ramanauskui-Vanagui.

Pastaroji skulptūra turėjo stovėti A. Ramanausko-Vanago gimtinėje Niu Britene (JAV), tačiau vietos savivaldai apsigalvojus, tokios minties buvo atsisakyta. Paskutiniomis žiniomis, šį paminklinį akmenį jau priėmė ir privačioje žemėje pastatys Čikagos priemiestyje Lemonte gyvenantys lietuviai.

J. Jagėla buvo dailininkų sąjungos, meno kūrėjų asociacijos narys, pastaraisiais metais dirbo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre. Taip pat sukūrė antkapinių paminklus Lazdijų krašto partizanams Seirijuose (2018 m.) ir skulptūrą A. Ramanauskui-Vanagui jo vardo aikštėje Lazdijuose, priešais Šv. Onos bažnyčią (2017 m.).

Skulptorius taip pat sukūrė žymiausių Vilniaus universiteto profesorių biustų galeriją, įvairių šio universiteto profesorių bei auklėtinių figūrinius portretus ir pan.

Velionis bus pašarvotas Šv. Jono bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) balandžio 18 d. nuo 12 val., urna išnešama balandžio 19 d. 13.40 val.

 

 


Komentarai

1
vytautas2019-04-18
užuojauta šio puikaus žmogaus šeimai :(
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • J. JONUŠKOS ATMINIMO TURNYRAS