0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Balandžio 16d.
0

„Literatūrinės slinktys“ atslinks į Alytų

titleA. Jonyno memorialinio muziejaus kiemelyje susitikimai su rašytojais vyks balandžio 30-osios pavakaręGiedriaus Bernatavičiaus nuotr.

Alytuje gyvenantys literatūros gerbėjai savo kalendoriuose turėtų apsibraukti paskutinį balandžio antradienį – tądien čia viešės jau aštuntąjį kartą rengiamas jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“.

Balandžio 30-ąją 12 val. Šv. Benedikto gimnazijoje, 16 val. 30 min. Antano Jonyno memorialiniame muziejuje įvyks susitikimai su rašytojais Simonu Bernotu, Augustu Lapinsku ir Mariumi Povilu Elijumi Martynenko.

Per savo gyvenimo metus „Slinktys“ jau spėjo užsitarnauti vardą literatūros mylėtojų gretose. Tai – festivalis, kuriame dalyvavo ir kasmet pasirodančiame „Slinkčių“ almanache, pastaraisiais metais virtusiame į kūrybos rinkinį, sudarytą iš penkių autorių knygelių, savo kūrybą publikavo tokie autoriai kaip Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Aivaras Veiknys, Vytautas Stankus, Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Ieva Gudmonaitė, Mykolas Sauka, Žygimantas Kudirka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Aistis Žekevičius, Laura Švedaitė ir kiti.

Šiemet festivalio autorius išrinko komisija, kurią sudarė poetas Aistis Žekevičius, literatūrologas Saulius Vasiliauskas, lituanistas, pedagogas Kęstutis Subačius ir kultūros žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ redaktorė Audronė Daugnorienė. Šiųmečiais „slinktininkais“ tapo prozininkai Lina Simutytė ir Augustas Lapinskas bei poetai Birutė Grašytė, Edvinas Valikonis ir Guoda Taraškevičiūtė.

Alytuje viešėsiantis Augustas Lapinskas – architektūrą studijuojantis vilnietis, kuriantis ne tik prozą, bet ir dramaturgiją, muziką, dainuojamąją bei performatyviąją poeziją, Simonas Bernotas – skaitytojams jau pažįstamas, ne vienerius metus festivalyje „Literatūrinės slinktys“ dalyvaujantis poetas, skirtingų literatūrinių konkursų laureatas ir prizininkas, iš ispanų kalbos išvertęs Jorge Luis Borges, Octavio Paz, Ana María Matute, Julio Cortazar ir kitų rašytojų kūrybą. Šiemet pasirodys pirmoji S. Bernoto poezijos knyga.

Ne ką mažiau skaitytojams pažįstamas ir M. P. E. Martynenko: slam poezijos kūrėjas, 2016-ųjų slemo čempionate Belgijoje užėmęs trečiąją vietą, pernai debiutavo su eilėraščių knyga „Be penkių pasaulio pradžia“, o šiemet pasirodė antroji autoriaus poezijos knyga – „Praeis“.

„Slinkčių“ kūrybos rinkinys šiais metais kitoks – be penkių autorių tekstų, jį puošia ir penkių dailininkų kūryba. Rinkinį iliustruoja dailininkų Eglės Ulčickaitės, Rosandos Sorakaitės, Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus ir Sonatos Riepšaitės darbai.

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ vyks balandžio 24-30 dienomis, jį rengia asociacija „Slinktys“, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt