16 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
VideoreportažaiAlytus
2019 Balandžio 12d.
0

„Su gaivia bangele... Nemune, Nemune“ pirmąkart skambės prie Nemuno

titleAlytaus himno versijų jo kūrėjai skaičiuoja ne vieną, o šiemet skambės dar viena. Nors paslaptis neišduodama, tačiau tikrai aišku, kad juo bus pradėtas penktadienio vakaras Dainų slėnyje, didžiojoje scenoje. Tai reikškia, kad „Su gaivia bangele – Nemune, Nemune“ šią vasarą, pirmą kartą per 20 metų, skambės prie apdainuoto NemunoAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus miesto gimtadienio šventė, rengiama Alytaus miesto teatro, šiemet kviečia į pamėgtas vietas. Dainų slėnis, Dailidė, Pylimas – gamtos prieglobstis priims ir lauks kiekvieno. Penktadienį, birželio 14 d., didžioji scena bus skirta kuriantiems alytiškiams.

„Su gaivia bangele... Nemune, Nemune“ skaičiuoja 20 metus

Prieš du dešimtmečius idėja sukurti himną miestui kilo Dariui Babijonui.

„Idėja pasidalinau su muzikantu bičiuliu Andriumi Abromavičiumi, kurio kūrybiniame stalčiuje jau gulėjo primiršta, tačiau gera melodija. Kiek anksčiau rūpinausi alytiškio Antano Saulyno knygos leidyba, tad gerai žinojau jo kūrybą, o Dzūkijos sostinę vaizdingai apdainuojantis eilėraštis „Alytus-Alytus“ puikiai tiko himno idėjai. Tekstas tiesiog „sulipo“ su muzika“, - prisimena Darius Babijonas, anksčiau su A. Abromavičiumi muzikavęs hardroko grupėje „Heraldika“, o prieš himno sukūrimą prodiusavęs Andriaus ir jo bendraminčių poproko atlikėjų grupę „Ex“.

Kad himnas skambėtų himniškiau tuomet pavyko įkalbinti klasikinės muzikos atlikėjus. Orkestro Alytuje dar nebuvo, tačiau sutiko muzikos mokyklos mokytojos, beveik tuo pačiu metu įkūrę iki šiol sėkmingai veikiantį Alytaus styginių kvartetą.

Alytaus miesto himnas įaugęs į kiekvieno alytiškio širdį. „Labai smagu, kai girdi, po šventės gatvėmis einančius ir dar dainuojančius himną žmones. Neslėpsiu, malonu, kad jis žinomas, jog prigijo, „prilipo“, - džiaugiasi himno muzikos autorius Andrius Abromavičius, kuris palaikė sumanymą, jog himnas turėtų apjungti ne tik skirtingų kartų, stilių scenos atstovus, kilusius iš Dzūkijos.

Be Alytaus miesto himno neapsieina nė viena didelė miesto šventė. Net ir mažas pyplys kartoja „...su gaivia bangele... Nemune, Nemune“. Šio himno atlikimas savo atsidavimu ir nuoširdumu dažnai prilygsta „Tautiškai giesmei“.

Kadangi himnas dainuojamas jau 20 metų, o tai vyksta ne tik Aytuje, Lietuvoje, bet ir užsienyje, ypatingai reiktų dėkoti ir jo atlikėjams – pirmąjį (1999-ųjų) himną dainuoti pradedančiam Andriui, Maurai Jarmalienei, Vidmantui Veselgai („Kaprizas“), Alvydui Jegelevičiui („Aisčiai“), Ričardui tuomet reperiui Vymeriui („Svaras 409”), Artūrui Sikorskiui („Vynas“), Raimundui Valatkai („Ex“), Vaidui Pračkailai (Apolionijai Zizirskienei), Dariui Mileriui – Nojui („Airija“), Dariui Alkevičiui („X-Orda“), Egidijui Grigaravičiui (GSG), konferansjė Liudui Ramanauskui (Alytaus radijas), taip pat prie naujesnių himno versijų prisijungusiems balsingiesiems – vokalisčių grupei „Donna“, Gabrielei Dzekunskaitei („Moonshine“), Kristinai Cibulskei, Giedriui Leškevičiui („Joke“), Laurai Misiukevičiūtei (dabar - „Paliekant žemę“), Jūratei Šametienei (dabar – „Yamaha“ muzikos mokykla), Kristinai Šiupienytei ir kitiems.

„Labai sunku padaryti taip, kad kūrinys prigytų. Tai – tarsi mažas paminkliukas“, - džiaugiasi ne tik Alytaus miesto, tačiau ir Alytaus rajono, Prienų krašto bei dar kelis himnus bendradarbiaudamas su D. Babijonu sukūręs, aranžavęs A. Abromavičius, taip pat parašęs titulines prezidento Valdo Adamkaus vardo „Adamkiados“ žaidynių, „Drevinuko“ ir kitas himnais laikomas dainas. 

Dainuoti Alytaus miesto himną kviečiami visi alytiškiai. Socialiniame tinkle facebook sukurtas įvykis „Kur tu dainuoji Alytaus himną?“. Dainuokite, filmuokite ir pasidalinkite vaizdo įrašu įvykio diskusijų skiltyje arba siųskite ČIA. Būtinai pažymėkite, kurioje šalyje, mieste, miestelyje jį dainuojate. Taip sužinosime, kur plaka alytiškių širdys ir skamba Alytaus miesto himnas.

„Jeigu gimei alytiškiu...“

Alytaus himno versijų jo kūrėjai skaičiuoja ne vieną, o šiemet  skambės dar viena. Nors paslaptis neišduodama, tačiau tikrai aišku, kad juo bus pradėtas penktadienio vakaras Dainų slėnyje, didžiojoje scenoje. Tai reikškia, kad „Su gaivia bangele – Nemune, Nemune“ šią vasarą, pirmą kartą per 20 metų, skambės prie apdainuoto Nemuno.

Koncerte „Jeigu gimei alytiškiu…” taip pat pamatysime ir išgirsime tuos, kuriuos su gimtu miestu sieja tvirtas ryšys. O kuriančiųjų nestinga, tai parodė ne vienas šiemet laimėtas respublikinis ar tarptautinis konkursas.

„Alytaus miesto gimtadienio scena, man, kaip alytiškiui, daug reiškia. Kalbant apie šventės organizavimą, malonu, kad nuspręsta miestą atiduoti miestui.  Kasmet šventėje būna kviestinių svečių ir jie būtini, tačiau daugumos alytiškių nematome, todėl labai džiaugiuosi, kad šiemet gavome teisę groti savo mieste“ – džiaugėsi miesto himno autorius. A. Abromavičius, grosiantis su savo suburta bliuzroko grupe „Andy Abro band“.

A.Abromavičiui pritaria ir roko grupės Svaras 409“ grupės įkūrėjas, lyderis Ričardas Vymeris („Svaras“): „Visada didžiausias noras groti savame mieste, bet, kaip ir daugeliui grupių nutinka - mus labiau palaiko kituose miestuose. O šiemet miesto šventėje atliksime pačias populiariausias savo dainas. Ruošiamės jau iš anksto. Pagaliau atliksime Alytaus miestui sukurtą dainą „sutylA“.

Scenoje taip pat muzikuos Alytaus jaunimo grupė „Jazz do it”, iš Alytaus kilusi „Movo“, išvysime ir šiuolaikinio šokio kolektyvą „Aušrinė“.

Simboliniu pasaulio alytiškių ambasadoriumi vadinamas Darius Mileris (Nojus) – dažnas svečias gimtame mieste, o šįkart sugrįžta su grupe „Nojus band“.

„Grįžimai į gimtąjį Alytų – visada jaudinantys ir šilti,  kur laukia artimieji ir draugai. Grojant Alytaus miesto šventėje emocijos ir jausmai sukyla dvigubai, nes susitinkame su kolegomis muzikantais ir miela, artima publika, kuriai šiemet su būgnininke Asta Mileriene ir bosistu Augustinu Šeduikiu grosime dainas iš visų savo muzikinės veiklos laikotarpių, pradedant ankstyva grupės „Airija“ kūryba ir baigiant būsimo naujo albumo dainomis. Su džiaugsmu – į gimtinę!“, - siųsdamas linkėjimus iš Airijos mintimis dalijasi Nojus, neseniai gimtinėje viešėjęs palaikydamas vieną pirmųjų savo grupių „Vynas“ ir jos dainų bei tekstų autorių Artūrą Sikorskį, po labai ilgos pertraukos išleidusi naują albumą, plokštelę „Vynilas“.


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt