25 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
Varėna
2019 Balandžio 9d.
0

Cigarečių iš VSAT vadavietės pavogta už beveik milijoną

title

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) aiškinasi didelio kiekio kontrabandinių cigarečių vagystę iš Varėnos pasienio rinktinės teritorijoje esančio sandėlio. Dėl šio fakto pradėtą ikiteisminį tyrimą perėmė centrinė pasieniečių įstaiga.

Balandžio 3-osios naktį VSAT pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos, netoli Varėnos rinktinės vadavietę juosiančios tvoros sulaikė vieną asmenį ir du automobilius – „Volkswagen Transporter“ ir „Chrysler Voyager“. Mikroautobuse ir šalia jo ant žemės rasta 30 dėžių cigarečių „NZ Gold“.

Nedelsiant atlikus Varėnos rinktinės vadavietės teritorijoje esančio sandėlio patikrą paaiškėjo, jog iš jo buvo pavogtos 585 dėžės čia saugotų rūkalų. Jų vertė, įskaičiavus visus privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, yra beveik 1 milijonas eurų.

VSAT, surengusi spaudos konferenciją, pranešė, jog rūkalai į Varėnos pasienio rinktinės sandėlį saugoti buvo atgabenti po sulaikymo Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Praėjusių metų lapkričio pabaigoje pasieniečiai patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiavusį vilkiką su priekaba, kurioje buvo rasta 2 tūkst. dėžių, įtariama, kontrabandinių cigarečių. Pasak pasieniečių, į kontrabandinių prekių sandėlį buvo patekta per teritoriją juosiančią tvorą, kurią stebi vaizdo kameros.

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas ir tarnybinis patikrinimas, kurio metu nuo pareigų nušalinti 6 VSAT pareigūnai, kurie budėjo tomis naktimis, kuomet buvo vykdomos vagystės, o 2 iš jų yra apklausti kaip specialieji liudininkai. Taip pat sulaikyti 2 asmenys, siejami su rūkalų vagyste, vienas iš jų jau yra suimtas.

Visas įvykio aplinkybes aiškinasi ne tik VSAT ikiteisminio tyrimo bei kriminalinės žvalgybos padaliniai, bet ir Imuniteto valdybos pareigūna, neatmetama galimybė, jog tokio pobūdžio nusikalstama veika galėjo būti vykdoma su pačių pareigūnų žinia.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė