23 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
VideoreportažaiSportasKrepšinis
2019 Balandžio 7d.
2

Alytiškės krepšininkės laimėjo dar vienus aukso medalius (©️ VIDEOĮRAŠAI)

titleNuotraukų galerijaAlytiškės - Lietuvos čempionės Dainiaus Lukštos nuotr.

Daugkartinės Lietuvos moterų krepšinio A ir „Akvilės“ lygos čempionės Alytaus RKL-gut.lt komandos krepšininkės siekia dar vieno titulo – Lietuvos moterų krepšinio „Multigyn“ lygos aukso. Vietoje sportiniu keliu iškovotos teisės žaisti aukščiausiame A divizione šiame sezone pasirinkusios B divizioną, alytiškės įrodinėja, kad yra vertos daugiau.

Anksčiau RKL-gut.lt komandas į priekį vedusias veteranes kasmet vis stipriaus palaiko kitų kartų Alytaus krepšinio auklėtinės, o šis patirties ir jaunystės junginys šiemet tapo mažiausiai sidabrinis.

Lietuvos moterų krepšinio „Multigyn“ lygos sidabrą alytiškės užsigarantavo pusfinalyje 87:70 įveikusios Vilniaus universitetą, o nuo aukso jas skiria finalo kova su Vilniaus „Tiketa“, kuriai pusfinalyje pavyko 80:46 sutriuškinusi ne bet ką, o reguliaraus sezono lyderes Kauno LSU „Aistes 2“.

Alytiškės vilnietes iki finalo yra įveikę svečiuose (81:72), tačiau pralaimėję namuose (74:81),  todėl finalas Kaune galbūt abiems komandoms bus tinkamiausia vieta įrodyti tikrąjį savo pajėgumą.

ATNAUJINTA

Svarbiausias sezono rungtynes alytiškių gretose pradėjo Saulė Mikelionytė, Rasa Montvilienė, Justina Razukevičiūtė, Akvilė Okunevičienė ir Rita Žilinskaitė. Pastarąjai pataikius tolimą metimą alytiškės atsigavo po vilniečių šalto „dušo“ (3:6). Po dar vieno taiklaus Ritos tritaškio Dzūkijos sostinės atstovės jau buvo priekyje (8:6).

Pirmojo ketvirčio viduryje toliau virė principinė kova dėl to, kas perims finalo kontrolę (11:10).

Vilnietės išlygino rezultatą (15:15), o netrukus ir persvėrė (17:18). RKL-gut.lt trenerė Kristina Grižienė paprašė minutės pertraukėlės.

Po pirmojo ketvirčio alytiškės pirmavo rezultatu 21:20.

Iš toli keliskart iš eilės pataikius vilnietiems jos vėl išsiveržė į priekį (31:33).

Tritaškį pataikius Karolinai Kazočiūnaitei, alytiškės mėgino perimti iniciatyvą (34:33), tačiau vilnietės nė nėmegino nusileisti ir atstatė pusiausvyrą (36:36).

Alytaus RKL-gut.lt iš eilės pelnė 6 taškus (42:36), tokiu rezultatu pirmoji finalo dvikovos pusė ir baigėsi, o aikštėje rezultatyviausia buvo alytiškė Karolina Kazočiūnaitė (15 taškų).

Antra finalo mačo dalis prasidėjo nauja kova, o vilnietiems ne tik pavyko išlyginti, tačiau ir persverti rezultatą (44:45).

Trečio ketvirčio viduryje „Tiketa“ ėmė tolti (46:53).

52:54 tapo po labai reikalingo R. Žilinskaitės tritaškio ir lygu (54:54) - po Gedvilės Savostaitės pataikytų baudos metimų.

Prieš ketvirtą ketvirtį Alytaus RKL-gut.lt atsiliko 1 tašku (55:56).

58:56 rezultatą tolimu pataikymu persvėrė R. Žilinskaitė.

65:59 alytiškės pirmavo lemiamo kėlinuko viduryje. Vilnietės vėl mėgino atsitiesti (65:64).

Priešpaskutinę minutę tablo švietė skaičiai 67:64.

„Tiketa“ taikė iš toli, laimei, netaikliai.

Iki rungtynėms skirto laiko likus 9 sekundėms alytiškės pirmavo 68:64, o vilnietės pageidavo minutės pertraukėlės. Tai priešininkėms nepadėjo, po netaiklaus jų metimo pergalę ir auksą jau šventė Alytaus RKL-gut.lt krepšininkės.

Prie alytiškių aukso finale daugiausia prisidėjo K. Kazočiūnaitė (18 tašk., 5 atkovoti kamuoliai), R. Žilinskaitė (13 tašk.), Kristina Masionytė (10 tašk., 8 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai), po 8 taškus pelnė 3 alytiškės: S. Mikelionytė (7 atk. kam.), A. Okunevičienė (4 atk. kam.) ir G. Savostaitė (6 atk. kam.).

Geriausia finalo ketverto krepšininke pripažinta K. Kazočiūnaitė, jai su R. Žilinskaite, taip pat patekusiai į simbolinį geriausių turnyro krepšininkių penketuką, atiteko 150 Eur „Nike“ kuponai, o komandai čempionei - 2 tūkst. eurų čekis.

Be minėtų krepšininkių čempionėmis taip pat tapo 3 taškais pasižymėjusi kapitonė Rasa Montvilienė, 7 kamuolius atkovojusi Justina Razukevičiūtė, finalo rungtynėms registruotosios Evelina Beržinskaitė, Gerda Buzienė, Jolita Celujevienė, Lina Gritė, trenerė K. Grižienė ir jos asistentė Egidija Paužuolienė.

Šiemet tai - jau antrasis titulas K. Grižienei, kuri buvo pripažinta Alytaus metų apdovanojimų nominacijos „Už nuopelnus sportui" laimėtoja.

Lietuvos moterų krepšinio „Multigyn" lygos B diviziono bronzą laimėjo alytiškių pusfinalio priešininkės iš Vilniaus universiteto, rezultatu 79:71 įveikusios Kauno LSU „Aistes 2“.

Fotogalerija

  • D. Lukštos nuotr.
  • D. Lukštos nuotr.
  • D. Lukštos nuotr.
  • D. Lukštos nuotr.
  • D. Lukštos nuotr.
  • D. Lukštos nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
vilnietis2019-04-08
šaunuolės merginos
Aurimas2019-04-07
Sveikinimai merginoms ir pagarba trenerei...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena