19 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
VideoreportažaiAlytus
2019 Balandžio 4d.
0

Po 500 eurų kas mėnesį Alytus duos šeimoms, kurios globos ne savus vaikus

title

Buvusiuose Alytaus vaikų globos namuose, dabartiniame Šeimos centre, I Alytuje įrengtos trys į butus panašios erdvės, kur auga kelios dešimtys vaikų. Panašiai tiek gyvena ir Bendruomenės namuose Putinų mikrorajone.  Abi įstaigos – instituciniai globos namai.

Valstybė siekia, kad kuo daugiau vaikų persikeltų į tikras  šeimas. Prie to ketina prisidėti ir Alytaus miesto savivaldybė be valstybės skiriamų 304 eurų kas mėnesį pridės dar pusę tūkstančio.

Pasak Alytaus šeimos centro direktoriaus Romučio Žebuolio, pernai vaikai iškeliavo į 2 šeimas, o šiemet kol kas nei viena šeima nepanoro paimti vaiko nuolatinei globai.

Tie, kas nori auginti be tėvų likusius vaikus turi praeiti mokymų kursą, gauti teismo leidimą.

Anot Alytaus socialinės paramos skyriaus vedėjos Sonatos Dumbliauskienės, kas 3 mėnesiai renkamos grupės iki 10 asmenų. Būna, kad prieš pradėdamas mokslus žmogus galvoja  sugebėsiu. Vėliau, kai reikia priimti galutinį sprendimą, būna, kad ir pasitraukia.

Alytaus miesto savivaldybė žada kas mėnesį skirti po 500 eurų už kiekvieną globai paimtą vaiką, tuo tarpu šeimos, auginančios savo vaikus, gauna 50 eurų mėnesinę išmoką. „Vertinant tai, kad šeima priima didelį iššūkį už tai finansinė parama ir skiriama",-  teigia Alytaus socialinės paramos skyriaus vedėja.

Dabar Alytuje tokių vaikų Šeimos centre ir bendruomenės namuose yra apie pusšimtį.

„Nemanau, kad mes galime visiškai atsisakyti institucinės globos, nes atsiras tokių vaikučių, kurie liks be globos", - sakė Alytaus miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė, neatmetanti grėsmės, kad vaikų globa gali tapti „verslu“. Turima atvejų, kai vaikai grįžo į institucinę globą.

Vaikui skirti pinigai turi būti naudojami jo lavinimui, drabužiams, sveikatos priežiūrai ir kitoms reikmėms. Į savivaldybės paramą pretenduoja šeimos globojančios vaikus iki 18 metų, jeigu jie mokosi ne ilgiau kaip iki  dvidešimt vienerių. Statitstikos duomenimis, Lietuvoje globojama apie 8 tūkst. vaikų. Instituciniai globos namai turi būti pertvarkyti iki sausio 1 dienos. Visoms savivaldybėms tam skira 10 milijonų eurų.


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt