1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Balandžio 2d.
1

Lietuvos vaikų literatūros premija – iš Dzūkijos kilusiam kultūrininkui

titleNuotraukų galerijaJ. ŽitkauskasJuliaus Kalinsko nuotr.

Balandžio 2-oji – tarptautinė vaikiškos knygos diena. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje apdovanoti Vaikų literatūros premijos laureatai. Tarp jų šiemet – ir Dzūkijos atstovas, ne vieną knygą, renginį Alytuje pristatęs, iš Kapčiamiesčio (Lazdijų r.) kilęs Juozas Žitkauskas.

Simbolinė (1 tūkst. 520 Eur) premija Juozui skirta už vaikų literatūros sklaidą, už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą.

J. Žitkauskas – buvęs ilgametis Vilniaus mokytojų namų darbuotojas, asociacijos „Slinktys“ vadovas. Jis parengė projektą „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje“ ir 2016–2018 metais kartu su rašytojais lankė mokyklas Šalčininkų, Švenčionių, Širvintų, Vilniaus ir kituose rajonuose.

Kiti Juozo projektai – taip pat susiję su skaitymo populiarinimu: „Knygų pintinėlė“ Grigiškių kultūros centre, kasmetinis prozos ruduo ir knygų mugė  Lazdijų rajone, „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ bei kt.

J. Žitkauskas taip pat yra aktyvus Vilniaus dzūkų judėjimo dalyvis, akustinės muzikos, bardų scenos renginių sumanytojas ir rengėjas. 

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
alytiškė2019-04-04
Šaunuolis, Juozai.
traffix.lt