1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Kovo 29d.
0

Alytaus teatrą pasieks aukščiausias visų laikų apdovanojimas

titleA. Kavaliauskaitė

Daugiau nei 30 metų veikiantis Alytaus teatras sulaukė vieno didžiausių įvertinimų. Miesto teatre kurianti aktorė, režisierė Andra Kavaliauskaitė pelnė „Auksinis scenos kryžių“. Tai bus bene solidžiausias visų laikų apdovanojimas, skirtas Dzūkijos sostinėje kuriantiems teatralams.

A. Kavaliauskaitei auksinis scenos kryžius buvo skirtas už geriausią jaunojo menininko debiutą – socialinį tyrimą ir monospektaklį „Seen“.

„...Aš nesitikėjau, bet tai labai svarbu. Svarbu dėl to, kad būtent su šiuo spektakliu esam pastebėti. Ne tik aš, bet ir mūsų teatras. Esam pastebėti kaip komanda, kuri kalba apie tai, kas yra svarbu – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau“, - atsiimdama apdovanojimą sakė A. Kavaliauskaitė, kurios sukurtąjį „Seen“ Alytaus teatre bus galima pamatyti balandžio 16 d.

Solidžiausiais vadinamiems šalies teatro apdovanojimams šiemet buvo pateiktas rekordinis kandidatų būrys – per 100.

„Auksinių scenos kryžių“ pretendentus vertino Margarita Alper, Goda Dapšytė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jūratė Račinskatė, Ingrida Ragelskienė, Helmutas Šabasevičius ir Remigijus Vilkaitis.

Scenos kryžius A. Kavaliauskaitei ir dar 15-os nominacijų laureatams bei „Boriso Dauguviečio auskaras“ šiemet buvo įteikti Šiaulių valstybiniame dramos teatre, kuriame darbuojasi ir iš Alytaus krašto kilęs aktorius Sigitas Jakubauskas.

„Seen“ 2018 m. sukūrusi Andra jame atliko Ūlos vaidmenį, nuo 2015 m., kai dirba Alytaus teatre, ji taip pat režisavo spektaklius „Mažasis princas“ (2017 m.), „D efektas“ (2017 m.), „Ežiukas rūke“  (2016 m.), „ŽuvėdPRA“ (2015 m.), „Pačių pačiausia dovana“ (2015 m.), vaidino Keitę spektaklyje „Filadelfija, aš atvykstu!“ (2017 m.), Mažametę, Nepilnametę „(Ne) vaikų žaidimuose“ (2017 m.), Unę „Šokyje puodynėje arba svajonių storulyje“ (2016 m.), Moterį „Druskoje“ (2016 m.), Airę „Sudie, pone, Lorencai“ (2016 m.), Onutę „America dream“ (2015 m.) ir kt.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt