4 c Alytus
Šeštadienis, Balandžio 4d.
AlytusSportas
2019 Kovo 28d.
2

Utenoje dzūkai iškovojo visą galybę medalių ir čempionų titulų

titleNuotraukų galerija

Iškovota 14 medalių, laimėti 7 Lietuvos čempionų titulai – su tokia galybe pasiekimų iš Utenoje vykusio šalies čempionato grįžo Alytaus šaudymo uždarose patalpose lankininkai. Utenos arenoje per 2 dienas dalyvavo beveik 150 lankininkų, tarp kurių buvo 19 Alytaus „Žaliojo lanko” atstovų.

Suaugusiųjų grupėse geriausiai sekėsi alytiškiui Algimantui Vileikiui, šaudžiusiam paprastųjų lankų vyrų grupėje. Po kvalifikacijos Algimantas buvo vos ketvirtoje vietoje ir tai reiškė, kad jo kelias iki medalio nebus lengvas, tačiau šiose varžybose alytiškis lankininkas dar kartą įrodė, kad sunkumai jo nesustabdo. Dvikovos iki medalio vyko taškas į tašką ir kai kuriose net prireikė papildomo šūvio, tačiau dienai pasibaigus A. Vileikis galėjo pelnytai džiaugtis iškovotu čempiono titulu bei aukso medaliu.

Ne ką blogiau sekėsi ir Alytaus lankininkų klubui „Žaliasis lankas” atstovavusiam druskininkiečiui Stasiui Svetlauskui, šaudžiusiam ilgųjų lankų vyrų grupėje. Po kvalifikacijos Stasys buvo antrojoje vietoje, o dvikovose įveikęs visus varžovus taip pat galėjo džiaugtis čempiono titulu bei aukso medaliu.

Itin įtemptos dvikovos vyko olimpinių lankų moterų grupėje, kurioje startavo net 4 alytiškės Alytaus SRC „Žaliojo lanko” atstovės. 3 iš šių lankininkių rengiasi vasarą vyksiančiam pasaulio šaudymo iš lanko čempionatui, kuris bus kartu ir pagrindinės atrankinės varžybos į olimpines žaidynes, tad jų tikslai buvo patys aukščiausi.

Kvalifikacinėse varžyboe pirmąsias 3 vietas ir užėmė alytiškės lankininkės, kartu pagerindamos ir olimpinių lankų moterų komandinių varžybų kvalifikacijos rekordą, kuris, beje, anksčiau taip pat priklausė SRC „Žaliasis lankas” komandai.

Atkrintamosiose varžybose alytiškės nebuvo nusiteikusios palikti savo varžovėms daug erdvės ir didele persvara laimėdamos visas kovas pasidabino aukso medaliais bei čempionių titulais.

Individualiose varžybose virė gerokai daugiau nervų. Iki pusfinalio išsilaikyti pavyko tik dviems alytiškėms – Kristinai Abramaitytei ir Ingai Timinskienei. Pastaroji savo dvikovą laimėjusi keliavo toliau kovoti dėl aukso medalio, o šią kovą pralaimėjusi turėjo tenkintis sidabro medaliu. Kristinai pusfinalio dvikova kainavo daug nervų ir net šūvį pro taikinį. Pusfinalyje pralaimėjusi alytiškė toliau kovojo dėl trečiosios vietos. Laimėjusi ji galėjo džiaugtis bronzos medaliu bei pusfinalio prisiminimu apie sienoje įsmigusią strėlę.

Nors antrąją dieną Utenoje dalyvių ir buvo mažiau, alytiškių buvo daugiau nei pirmąją. Tai parodo, kad Alytuje yra jaunoji karta, kuri ateis ir anksčiau ar vėliau parodys ką gali. Šią dieną dar kartą savo pergalę užtvirtino A. Vileikis šį kartą šaudęs paprastųjų lankų senjorų grupėje. Čia jis taip pat iškovojo pirmąją vietą bei aukso medalį.

Olimpinių lankų jaunių merginų grupėje nepralenkiamos buvo SRC „Žaliasis lankas” lankininkės kurios susišlavė visas 3 vietas. K. Abramaitytė tapo Lietuvos čempione, Paulina Ramanauskaitė užėmė 2-ąją vietą, o Vitalija Balčiūnaitė iškovojo bronzos medalį. Paprastųjų lankų jaunių merginų grupėje šaudžiusi Ema Nickutė jau kvalifikacijoje parodė, kad į šias varžybas ji atvažiavo ne tik dalyvauti, bet ir nugalėti. Antrąją vietą kvalifikacijoje užėmusią varžovę Ema aplenkė net 59 taškais. Atkrintamosios varžybos jaunajai lankininkei nebuvo blogesnės. Užtikrintai laimėjusi visas dvikovas E. Nickutė džiaugėsi pirmąja vieta bei Lietuvos čempionės vardu.

Kiek netikėtą pergalę jaunučių vaikinų grupėje išplėšė SRC „Žaliasis lankas” lankininkas Mantas Selvianis. Vos antrosiose varžybose savo karjeroje dalyvaujantis Mantas sugebėjo įveikti visus savo varžovus, taip tapdamas Lietuvos čempionu bei pasidabindamas aukso medaliu.

Olimpinių lankų jaunių vaikinų grupėje trečiają vietą ir bronzos medalį iškovojo Dominykas Jančiukas. Nereikėtų pamiršti ir pirmą kartą varžybose dalyvaujančių jaunų „Žaliojo lanko” narių, savo lankininkų karjerą pradėjusių Alytaus Likiškėlių mokyklos „Lankininkai mokyklose” programoje – Aistės Jakubauskaitės ir Gabrieliaus Jonyno. Gabrielius savo grupėje iškovojo pirmąją vietą, o Aistė po įtemptų kovų paprastųjų lankų jaunučių merginų grupėje iškovojo bronzos medalį.

„Džiugu, kad Alytuje lankininkų gretos kasmet auga. Daugėja jaunų lankininkų, daugėja profesionalių lankininkų, gerėja rezultatai. Šis čempionatas puikus to įrodymas. Toliau vasaros sezonas, pasaulio čempionatas, daugybė renginių ir daug gero laiko”, – po varžybų paklausta kaip sekėsi ir kas toliau, dalinosi SRC „Žaliasis lankas” trenerė bei klubo vadovė I. Timinskienė.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Kolega2019-03-28
Laaabai gerai...:)
Speigas2019-03-28
prastas zaidimas ner kuo didziuotis,maza konkurencija
traffix.lt