1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Kovo 21d.
0

„Kino pavasaris“ Alytuje: nuolaidos senjorams ir lietuviškai įgarsinti filmai

titleNuotraukų galerija

Kovo 22 dieną Alytuje prasideda festivalis „Kino pavasaris“, šiais metais visuose Lietuvos kino teatruose jis parodys 170 kruopščiai atrinktų filmų.

Festivalis toliau tęsia savo siekį būti kuo labiau prieinamas ir patogus įvairioms visuomenės grupėms.

Bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Lietuvos kurčiųjų draugija bus organizuojami du kino seansai Vilniuje, pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žiūrovams.

Senjorai Alytuje ir dar 18-oje miestų galės įsigyti bilietus už žemesnę kainą, dalis filmų bus įgarsinta lietuviškai.

„Ieškome įvairiausių būdų kaip mažinti atskirtį ir padaryti gerą kiną prieinamą Lietuvoje kuo plačiau. Pirmąkart pamėginome filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems asmenims. Taip pat rodysime nemažai filmų, įgarsintų lietuviškai“, – pasakoja festivalio direktorius Algirdas Ramaška.

Festivalio filmų platinimo Lietuvoje koordinatorius Rimantas Oičenka teigia, kad idėja įgarsinti filmus lietuvių kalba kilo per projektą „Kino karavanas“: „Pastebėjome, kad Lietuvos regionų gyventojai mieliau renkasi tokius filmus, nes nėra įpratę skaityti subtitrų. Tai aktualu ir senjorams, nes kai kuriems subtitrus įskaityti sekasi sunkiai, kiti jų tiesiog nespėja sekti.“

Iš viso įgarsinta 14 filmų, tarp jų ir vieni populiariausių festivalio filmų, Japonų režisieriaus Hirokazu Kore-eda vaidybinis filmas „Vagiliautojai“ („Shoplifters“), bei Nadine Labaki jausminga drama „Kafarnaumas“ („Capernaum“). Taip pat įgarsinti du animaciniai filmai visai šeimai – „Mano mažoji sesutė Mirai“ („Mirai“, rež. Mamoru Hosoda) ir švedų „Gordonas ir Padi“ („Gordon & Paddy“, rež. Linda Hambäck).

Į darbo dienomis dienos metu vykstančius „Dienos filmo“ seansus senjorai galės eiti už simbolinę kainą.

2019 metų festivalio programa Alytuje – ČIA.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt