25 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
VideoreportažaiAlytus
2019 Kovo 19d.
3

Didelio masto karo pratyboms Alytuje buvo pasirinktas „Miestas mieste“

titleNuotraukų galerija

„Stiprus ulonas“ – taip pavadintos didelio masto karo pratybos prasidėjo Dzūkijoje. Alytuje ir dar keliose mūsų krašto vietovėse kariškiai veikė pagal pusmetį derintą pratybų scenarijų. Pagal jį apleistame daugiabučio pastate prie Alytaus Sveikatos tako veikė „priešiškai nusiteikusios“ jėgos. Pastarąsias turėjo neutralizuoti kariškiai.

„Pratybos vyksta Alytaus mieste ir rajone bei Lazdijų rajone. Buvo imituojama nelegalių grupuočių veikla arba asmenų savavališkai pasišalinusių iš įkalinimo vietų neutralizavimas. Objekte Alytuje buvo įsikūrusi nelegali grupuotė, kuri imitavo šratasvydžio ar airsofto veiklą ir prisidengusi ja vykdė propagandą, verbavo žmones, kaupė ginklus ir ruošėsi paremti didesnio mąsto invaziją į Lietuvą. Pagal pratybų scenarijų,  tai buvo labai mišri grupė: dalis vietinių žmonių simpatizuojančių priešiškai valstybei, dalis asmenų buvo įtraukti į grupuotes už pinigus. Visus šiuos asmenis koordinavo priešiškos valstybės, kurios strategavo grupės veiklą“, - apie pagrindinius pratybų veiksmus, surengtus apleistuose „Miestas mieste“ statiniuose pasakojo pulkininkas leitenantas Darius Meilūnas.

Pasak karo strategijos žinovų, tokios pratybos traktuojamos, kaip hibridinio karo dalis, mat jose dalyvaujantys asmenys „prisidengia“ šalyje veikiančiomis organizacijomis, įtraukia žmones, juos konsultuoja ir finansuoja.

Pratybose dalyvavo antrojo bataliono kovinė grupė, kurios didžioji dalis Ulonų bataliono kariai, kitų sausumos pajėgų vienetų kariai, Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai. Pratybos Šeštokuose (Lazdijų r.) imituotas strateginio, tarptautinio objekto geležinkelio stoties veiklos sutrikdymas, tam, kad Lietuvos kariuomenė arba sąjungininkai negalėtų šiuo objektu pasinaudoti ir perdislokuoti pajėgas į mūsų šalį.

Pratybos Alytaus apkrityje vyks iki kovo 22 dienos.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

3
Komentuoti
Antanas2019-03-25
jeigu ir būdavo šaudoma(tai daroma buvo retai),tai buvo šaudoma tik mokomaisiais šoviniais(kulka neskriedavo).
Jore2019-03-21
net prie rusu kareivinese niekada niekas nesaude dar ir is kulkosvaidzio ir dar nakty,o juk salia gyv.mikrorajonas.
Žiauru2019-03-21
Alytus tampa saldafonų miestu,tik ,kad gatvės remontuojamos iš civilių žmonių suneštų mokesčių,nes kariuomenė atleista nuo mokesčių,o tokios mašinos ,patikėkit,gadina gatves ,gatvėje ęsamus dažais užneštus ženklus,manau visi sutinka.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė