3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Alytaus rajonasKrepšinis
2019 Kovo 19d.
0

Butrimonyse norima įamžinti pasaulio krepšinio motinos atminimą

titleNuotraukų galerijaŠiandien, kovo 19-ąją – S. Valvrojenski (Berenson-Abbott) gimimo diena, ji Butrimonyse (Alytaus r.) gimė 1868 m., o 1954-ųjų vasario 16-ąją mirė JAV, Santa Barbaroje. Po mirties ji buvo pagerbta ne tik J. Naismith krepšinio šlovės muziejuje, tačiau ir moterų krepšinio bei tarptautiniame žydų sporto šlovės muziejuje

Iš Alytaus kilusi bene garsiausia Lietuvos krepšininkė Jurgita Štreimikytė (Virbickienė). Ar žinojote, kad iš Alytaus krašto, Butrimonių miestelio, kilusi ir viena pirmųjų krepšinio šlovės muziejuje JAV pagerbtų moterų – Senda Valvrojenski (Berenson-Abbott)? Ji dar geriau žinoma kaip pasaulio „moterų krepšinio motina“.

Po to, kai James Naismith 1891 metais sukūrė krepšinį, Senda jau po metų gavo jo leidimą šį vyrams skirtą žaidimą pritaikyti ir moterims. Jau 1893 m. įvyko pirmosios moterų krepšinio varžybos, į kurias žiūrovės netilpo, vyrai net nebuvo įleisti, mat merginos vilkėjo ne sijonus, o vos kelius siekiančias aprangas.

Pagal išeivės iš dabartinio Alytaus rajono sukurtas taisykles nebuvo leidžiama kamuolį plėšti iš varžovės glėbio. Prieš 120 metų (1899 m.) taisyklės buvo įteisintos oficialiai, tobulinamos iki 1917 m., kol Senda dirbo JAV moterų krepšinio komiteto vadove, o po to, XX amžiuje, kaip krepšinio standartas buvo naudojamos apie 70 metų.

Senda Valvrojenski (Berenson-Abbott) Butrimonyse gimė 1868 m. (kovo 19 d.), o 1954 m. (vasario 16 d.) mirė JAV, Santa Barbaroje. Po mirties ji buvo pagerbta ne tik J. Naismith krepšinio šlovės muziejuje, tačiau ir moterų krepšinio bei tarptautiniame žydų sporto šlovės muziejuje.

Vadinamosios pasaulio moterų krepšinio motinos atminimą norima įamžinti ir gimtuosiuose S. Valvorojenski (Berenson-Abbott) Butrimonyse. Tuo ketina užsiimti vienos sportiškiausių mokyklų Lietuvoje – Butrimonių gimnazijos – vadovas Valdas Valvonis ir kiti krepšiniui, istorijai bei jos įamžinimui neabejingi asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt