1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Kovo 15d.
4

Dainų slėnyje birželį – Alytaus gimtadienio šventės vainikas

titleDainų slėnio Alytuje estradai atkurti architektų pasiūlytas variantas šiemet įgyvendintas dar nebus, tačiau miesto šventės renginiai čia jau vyks Alytausgidas.lt arch. nuotr.

„Kai rašytojas Jurgis Kunčinas apie Alytų kūrė apybraižų rinkinį „Vainikas soscinei“, turbūt nė neįtarė, kad vainiką „soscinei“ pinsime ir mes, - teigia šventės organizatoriai.

Birželio 14-16 dienomis Alytus, švęsdamas savo gimtadienį, visus pakvies į gamtos prieglobstį, mylimą ir pamažu atgaivinamą Dainų slėnį.
Gyvasties bus pilna visur. J. Kunčinas šių metų miesto gimtadienio šventei „Vainikas soscinei“, kurią rengia Alytaus miesto teatras, „padovanojo" pačius išraiškingiausius erdvių ir veiklų pavadinimus.

Prie mažosios Dailidės ežerėlio įsikurs menų scena, kurioje muzikuos jaunimo pamėgtos grupės, vyks alternatyvaus ir gatvės meno reiškiniai, o sutemus žemę ir dangų nušvies nakties fejerija - Dailidės legenda „Užburtas ežeras”.  

Dainų slėnyje muzikinius linkėjimus „Jeigu gimei alytiškiu...“ penktadienį siųs alytiškių grupės ir į gimtą miestą sugrįžęs Darius Mileris-Nojus. Šeštadienį čia tikimasi išgirsti Andrių Mamontovą ir kitus žinomus Lietuvos atlikėjus, o vidurnaktį „Baltosios rožės tiltas“ taps fejerverkų lietumi, kai „viskas atsispindi Nemune – dangus ir žemė“.

Šilo gatvės pradžioje bus įrengta dar viena scena, smagiu pavadinimu „Ko aš ty nematiau?“. Joje  du vakarus iš eilės senjorai galės smagiai šokti ir dainuoti kartu su liaudiškomis kapelomis ir etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailiene. Šeštadienio rytą čia įsikurs vaikų pievelė „Labas, sraige, kur eini?”, kurioje karaliaus vaikai, pasakų Bobutė seks pasakas, o burbulų Dėdė pūs didelius muilo burbulus.

Šventės organizatoriai rūpinasi, kad iki Dainų slėnio važiuotų mikroautobusai, o pylimu  susisiekimą lengvintų vaikus ir suaugusius vešiantis spalvingas traukinukas.

Kaip ir kiekvienais metais alytiškiai kviečiami rengtis šventinei eisenai „Vainikas soscinei“, kuri šiemet iš I Alytaus judės į Rotušės aikštę „Per pačią miesto širdį“. Čia bus surengtas iškilmingas Alytaus miesto gimtadienio atidarymas.  Pildykite anketą ir registruokitės į eiseną ČIA. Pats laikas įsijungti į šventinę gimtadienio programą. Pasiūlymai laukiami iki balandžio 1 dienos [email protected] el. p. adresu. Iki balandžio 1-osios bus registruojami ir norintieji prekiauti šventinėje mugėje.


Komentarai

4
Komentuoti
www2019-03-16
Ačiū ,AlytusPlius portalui , kad esate , klausimas kodėl kituose portaluose leidžiama skaityti ,rašyti ir t.t. ? o AlytusPlius ne , kažkaip neaišku už kokias paslaugas mokame ...
kolasa2019-03-16
o tai pagersim
Angele2019-03-15
Labai teisingas sprendimas.Ačiū.
Alyciškis2019-03-15
Bu vis kas nors įdomiau, nes jau nusibodo mugė miesto centre
traffix.lt