19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Videoreportažai
2019 Kovo 12d.
29

Paskutinieji kandidatų į merus debatai: N. Cesiulis prieš G. Daukšį (VIDEOĮRAŠAS)

titleNuotraukų galerija

Alytaus miestas ir rajonas rengiasi antram merų tiesioginių rinkimų etapui.

Miesto savivaldybėje kovo 17-ąją dėl rinkėjų balsų susitiks socialdemokratų kandidatas, ilgametis tarybos narys Nerijus Cesiulis bei judėjimo „Už Alytų“ pristatomas buvęs miesto vicemeras Gediminas Daukšys.

Rajono mero rinkimų finale artimiausią sekmadienį – buvęs savivaldybės administracijos vadovas ir vicemeras Aurimas Truncė bei ilgametis savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

ATNAUJINTA

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) radijo ir televizijos inicijuotus debatus jų vedėjas Audrius Matonis pradėjo pristatydamas savo kolegę Agnę Skamarakaitę, o taip pat vietinę LRT korespondentę Rūtą Lankininkaitę-Ribačiauskienę.

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje G. Daukšys gerųjų N. Cesiulio savybių neišskyrė. N. Cesiulis buvo atviresnis, patvirtinęs, kad rinkimų kampanijos metu jam patiko konkurento šypsena ir kaklaraištis.

Paklaustas apie savo pilitinius autoritetus, G. Daukšys nesikratė atvirai deklaruojamos draugystės su įvairiai traktuojamu Druskininkų meru Ričardu Malinausku.

N. Cesiulis neslėpė to, kad jų partijoje yra ir toks nemažai šleifo paskui save turinti Alytaus politikas, buvęs miesto meras Jurgis Krasnickas, tačiau patikslino, kad minėtą politiką į merus kažkada rinko rinkėjai, o ne partija.

Ponas Gediminas prisiminė, kad prieš tapdamas politinio judėjimo nariu buvo liberalu, tačiau iš šios partijos išstojo, kadangi nesulaukė sąžiningo vadovo.

Ponas Nerijus neprisiminė anksčiau taip pat buvęs liberalų gerbėju ir liberalaus jaunimo nariu ir priminė, kad socialdemokratu tapo ne iškart, o po to, kai su šia partija miesto taryboje, kaip jos astatovas, dirbo daugiau nei 11 metų.

G. Daukšys prisipažino, kad jo alga yra mažesnė už žmonos ir ne vieno jo įmonės darbuotojo, taip pat pasakojo, jog kai kurias pajamas gauta kaip premijas (tantjemus), kurios interesų deklaracijose neatsispindi.

4 kartus už G. Daukšį daugiau uždirbantis N. Cesiulis, pareigas einantis Alytaus kolegijoje, neslėpė, kad jis daugiausia uždirba iš asmeninių lėšų investavimo į akcijas, obligacijas ir kalbėjo, jog turi pakankamai gerą nuojautą investuojant.

G. Daukšys neturi bibliotekos, kurioje vyksta debatai, skaitytojo bilieto, N. Cesiulis turėjo ir sakė esąs ne tik knygų mylėtojas, tačiau ir dažnas bibliotekos lankytojas.

N. Cesiulis tiki savo pergale, o dar labiau pasitikėti sėkme jam leidžia daugiau nei 4 tūkstančiai aplankytų būstų. G. Daukšys tvirtino pasitikintis alytiškių, o tarp jų - savo firmos darbuotojų, jų aplinkinių nuomone, kuri jam labai svarbi.

Maždaug po pusvalandžio kandidatai baigė mandagias kalbas.

G. Daukšys priminė, kad iš 4 paskutinių Alytaus miesto merų 3 buvo socialdemokratai, o miestui reikia ne to paties, o permainų.

„Už Alytų“ rinkimų sąrašo narys Romualdas Šapaitis N. Cesiulio teiravosi, kodėl jis, nepritaręs šių metų miesto biudžetui, į koaliciją eina su tais, kurie pritarė biudžetui.

N. Cesiulis netuščiažodžiavo apie naujų darbo vietų kūrimą, jis prisiminė savo planus Alytuje įkurti užsienio universiteto filialą, Alytaus kolegijoje plėsti sveikatos specialistų rengimo programą.

G. Daukšys mėgino naudoti skaičių kalbą - per savo kadenciją sukurti 1 tūkst. 160 naujų darbo vietų, o Alytaus gyventojų skaičių padidinti 1 tūkst. (iki 52 tūkst.). Jeigu planas nebus pasiektas, ponas Gediminas už kiekvieną neįgyvendintą darbą pasižadėjo po 100 valandų nemokamai atidirbti Alytaus senelių prieglaudoje.

Su socialdemokratų sąrašu į Alytaus miesto savivaldybę kandidatavusi Jurgita Šukevičienė G. Daukšį patikslino, kad senelių prieglaudoje Dzūkijos sostinėje nėra.

N. Cesiulis 2022 m. Alytų - Lietuvos kultūros sostinę - mato kaip būsimą geriausią kultūros sostinę Lietuvoje. G. Daukšys išreiškė nuomonę, kad kokybiškas kultūros finansavimas neturėtų priklausyti nuo kokių nors metų.

Grįždamas prie politikos G. Daukšys pareiškė, kad koalicijoje nedirbtų su J. Krasnicku.

N. Cesiulis pasidžiaugė, kad daugumos koaliciją jau buria, o joje dalyvausiantys patvirtino socialdemokratai, konservatoriai, valstiečiai, pilietininkai ir liberalai.

Susitikimo pabaigoje G. Daukšys įvardijo Alytaus miesto viziją - turtingas miestas, geros algos, daug erdbės sportui, kultūrai ir pramogoms.

N. Cesiulis savo Alytų mato kaip gerą miestą studijuot, dirbti ir gyventi.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

29
Komentuoti
Rasa2019-03-16
Manau pokyčius padarys tik Daukšys. Cesiulis per silpnas.
Simona atsimerk2019-03-14
Tu prisimink prieš ką jis ėjo. Dabar su tais susidėjo. Aš suprantu tave jei jis tau tik savas ir tau darbo vietą išlaikys. Mum gana tokios sistemos. Gana tokius išlaikyti. Jie veši. Cesiulio kolicija gerai ilsiutruoja visą padėtį. Kad visos partijos vadinasi viena komunistų partija. Mes matėm ir girdėjom ką jo partijos žmonės darė veikė ir kalbėjo. Jei jis kitoks ir jam nešnabžda į ausį tegul įrodo,bet dabar viskas vyksta ne pagal jo dūdelę.
Tik2019-03-13
Dauksys baisiai slidus tipas
Simona2019-03-13
Melo pilni atskiri komentarai,visų pirma Alytaus m.turi išsirinkti padorų žmogų,štai čia būtų visko pradžia,o juo neabejotinai esti N.Cesiulis,tai ir galva protingesnė,intelektas aukštesnis,išsilavinimas didesnis ir pilnas įdėjų dėl Alytaus klestėjimo.O konkurentas to neturi,jam geriau tiktų frazė ne "už Alytų",o už savo giminę,piniginę,kiemą.
Alytiškiai, prisiminkit,2019-03-13
Kad prieš pilietininkus miestą dvi kadencijas valdė socdemai - Daugėla, Džiautas, Krasnickas. O ir Cesiulio tapimas kandidatu į merus išstumiant skyriaus pirmininką...
Ačiū, daugiau tokių nenorim.
Mhhh2019-03-13
Daukšys jau dabar meluoja.Pas jį dirbdami darbuotojai jau dabar šneka, kad už jį nebalsuos tai viskas pasakyta.
Cesiulis2019-03-13
su tokia koalicija ,,šovė'' sau į koją. Žmonės nerinko Alytaus piliečių, liberalų ir darbiečių, nes nieko miestui nepadarė.
Cesiulis priglaudė po savo sparnu. GĖDA ponai socdemai, GĖDA.
Už Alytų2019-03-13
Jeigu manome, kad labai gerai gyvename, ir nieko nereikia keisti, tai rinkime Cesiulį.Tris kadencijas nieko nenuveikė, ir dar vieną ramiai pasėdės. Jeigu norime iš savivaldos gerų paslaugų ir ūkiško biudžeto paskirstymo, rinkime Daugšį.
klausiau2019-03-13
Daukšio atmintinai išmoktą tekstą tai prieš metus girdėjau, reiškia nieko naujo jokio patobulėjimo, išvada aiški.
alytiškė2019-03-13
Mentalitetas kandidatu.....
Vienas šalia maximų ir turgaus alytiškius ragino už jį balsuoti. Dabar Cesiulis po butus vaikščioja ir agituoja už jį balsuoti.
Bambėjo visi, kad mentas prastas meras. Bet Grigaravičius visad orumą išlaiko visose situacijose. Neriuk, gal verčiau tupėk tu ten po senukų Krasnicko ir Vincės sparneliu
Klausytojas.2019-03-12
Jei visa savivaldybė dreba, kad Daukšį išrinks tai vadinasi sena gvardija prikakojusi. SISTEMA DREBA ŽMINĖS!!!
Išvada: permainos tik iš Daukšio pusės signalizuojamos.
Esu tvirtai apsisprendęs balsuoti už Daukšį!
Andrius2019-03-12
Darysim, darysim, darysim… o, kur veiksmų planas, konkretūs veiksmai, priemonės ir panašiai? ...daryti galima tik du reikalus, sėdint ant puodo ir tam nereikia jokio plano… apgailėtina!
P.S. sakote lektorius, dėstote studentams, tuomet kodėl nesugebate sudėlioti aiškaus atsakymo į klausimą? ...ach, tikriausiai skaidrių nepasiruošėte, ten juk būna viskas parašyta.
Tik2019-03-12
NE uz Dauksi.
Rasa2019-03-12
Tik už Daukšį.
ha2019-03-12
Baisiai Dauksys silpnas, Nerijus sudejo i viena kasa.
Ignas2019-03-12
Geri debatai. Gediminai, už jus!
nu nu2019-03-12
Ir dar **** mokescius nuo valstybes
Jo2019-03-12
Dauksys jau meluoja is liberalu jis buvo graziai isprasytas iseiti.
jo2019-03-12
Tik Nerijuuuuuuuuuuusssssssssss.
Alytaus balsas2019-03-12
Cesiulis tarėsi ir tarsis, svarstė ir svarstys... matė ir matys, galvojo ir galvos... Gražiai moka kalbėt ir nieko nedaryt.Gerai įvaldęs populizmą. Tikrai tokio populisto nerinksim.
Gintaras2019-03-12
Oi, Gediminai, Gediminai, visai "susimovei". Dar turėjau šiek tiek vilties, kad esi tinkamas mero pareigoms, bet dabar aiškiai matosi NE! Nerijus irgi ne idealus, bet vis vien geresnis už Gediminą.
Darius2019-03-12
Sakyciau labai geri debatai ,- Politine demagogija ( sieksime, darysime .....) pries vadyba ir ukiskuma ( turiu konkrecius planus kaip padaryti ir padarysiu...) .Man viskas aisku 100% - UZ GEDIMINA!!!
P.S. "Kaklaraistis " buvo pigus triukas ;-)
Vytautas2019-03-12
Daukšys buvo du sykius vicemeru ką padarė?Kabinete sededamas verkdavo.Reikia jauno žmogaus tik Nerijus
Petras2019-03-12
tik uz Neriju
Albinas2019-03-12
Tik uz Dauksi. Jau tie zadejimai, " nesenai kaip tik diskutavome " vis sakomi Cesiulio, nu atsiprasau, bet 3 kadencija tik diskutuojate.
Viktoras2019-03-12
Balsuosime tik Už patirtį, Už Gedimina Dauksi. Jau Cesiulis pridare alytuje per tris kadencijas.
Vincas2019-03-12
Nuvyle Dauksys , o Cesiulis paliko gera ispudi.
Rinkėja2019-03-12
Buvau neapsisprendusi. Bet po laidos apsisprendžiau ir balsuosiu už gerbiamą N. Cesiulį
jau2019-03-12
Po šios laidos viskas aišku už N.Cesiulį.
traffix.lt

Susiję straipsniai