1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūra
2019 Kovo 10d.
0

„Vynas" pristatė daugiau nei ketvirtį amžiaus brandintą „Vynilą"

titleNuotraukų galerijaA. Sikorskis su vienu iš grupės „Vynas" įkūrėjų, iš Airijos į gimtąjį Alytų koncertuoti grįžusiu D. MileriuAlytausgidas.lt nuotr.

Po 25 metų tylos Alytaus grupė „Vynas" šiemet išleidžia dainų albumą. Kadangi tai – vinilinė „Vyno“ plokštelė, tai ir buvo pavadinta panašiai skambančius žodžius „vynas“ ir „vinilas“ sujungus į vieną – „Vynilas“. Šis muzikos albumas gerbėjus nudžiugins ne tik todėl, kad buvo taip ilgai lauktas, tačiau ir dėl to, jog, kaip ir tarptautinių fonografijos legendų plokštelės, alytiškių leidinys tiražuotas ant bene brangiausio, tačiau įrašų pasaulyje geriausiai, ypač  muzikos gurmanų, kolekcininkų vertinamo 180 gramų vinilo.

Tai – ir dovana ištikimiausiems, Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems grupės gerbėjams, kurie, kol bus išleistas naujasis Artūro Sikorskio ir grupės dainų albumas, turėjo laukti nuo 1994 metų, kai „Vynas“ klausytojų teismui atidavė pirmą ir iki šiol vienintele buvusią dainų kasetę „Sudie“.

Po ketvirčio amžiaus laukimo „Vynilas“ ne tik įrašytas, bet jau ir pagamintas, o iki tos akimirkos, kol naujasis albumas pasieks klausytojus belieka paskutinės valandos.

„Labas! Kaip ir kur nusipirkti naują dainų albumą? Turiu seną kasetę, bet magas nebeveikia...", - rašo Evaldas iš Floridos. JAV yra netgi susidariusi „Vyno“ muzikos gerbėjų grupė, tačiau ar plokštelių pakaks ir Amerikos lietuviams, nežinia, nes kol kas pagaminta ir į Lietuvą atkeliauja riboto tiražo partija.

Tuo tarpu „Vyno“ vinile skamba ir naujos, ir melomanams gerai žinomos dainos. Tokios, kaip minėtiems JAV ir kitų pasaulio šalių alytiškiams, savų „amerikų" ieškotojams ir atradėjams gerai pažįstama „Čia jums - ne Amerika", taip pat į įvairias šalis išplaukusių dzūkų muzikos gerbėjų mėgstama „Pakelk bures", „Pasimelsk už mano sielą" ir kitos, ilgą laiką kurtos, brandintos, į plokštelę „Vynilas“ atrinktos, naujai įrašytos dainos.

Plokštelė „Vynilas" buvo sukurta Lietuvoje, tiražuota Latvijoje, dalis gamybos procesų taip pat buvo atlikta Italijoje, Suomijoje, Vokietijoje ir pačiame Alytuje. Albume skamba 11 kūrinių, o vienas jų „Kalbėk kalbėk“ – parašytas specialiai naujam albumui, savo stilistika tai yra tarsi dedikacija, simbolinis tęsinys baladžių „Pasiilgau aš gimtų namų“, „Vakare“, skambėjusių pirmoje kasetėje, gerbėjams.

Grupė „Vynas" susibūrė buvusioje Alytaus vyno ir šampano gamykloje, (dabar „Alita") praėjusio šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje, jos kūriniai „Sudie?“, „Tik nesipykim!“ ir kita muzika iškart pateko į nacionalinio Lietuvos radijo, taip pat komercinių ir regioninių radijo stočių lietuviškų dainų rikiuotes.

Nors „Vyno" muzikantai keitėsi, tačiau grupė nuo savo stiliaus, kuriame popmuzika persipynusi su roku, o ir tekstui, ir balsui suteikiamas svarbus vaidmuo, nenukrypo. Neabejotinai, tekstų ir muzikos autoriaus A. Sikorskio kūryba išlaikė laiko egzaminą. Dar vienas ir pastaruoju metu – bene esminis iššūkis – itin retai rengiamas „Vyno“ koncertas Alytaus miesto teatre, čia per vieną vakarą pavyks sugroti daugiau nei 25-erių metų istoriją ir dar daugiaus dainų, o Artūrui talkins scenos draugai, grupės ir pavieniai atlikėjai ne tik iš Alytaus, Lietuvos, tačiau ir iš Airijos bei Anglijos.

Koncertas sutaps su pirma ekskliuzyvinio tiražo plokštelės „Vynilas“ prekybos diena.

PASKUTINIAI BILIETAI:

spėkite įsigyti ČIA.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt