12 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 24d.
2019 Kovo 5d.
4

Naujai išrinktų Alytaus rajono tarybos narių gretos – vis dar tikslinamos (GALI BŪTI PERSKAIČIUOJAMI VISI BALSAI)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

„Pateikiami duomenys yra išankstiniai“, - perspėja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), iš 60-ies Lietuvos savivaldybių naujai išrinktas tarybas kol kas patvirtinusi tik 19-oje miestų, rajonų.

Kad savivaldybių tarybų sudėtys, išrinktos praėjusį sekmadienį, gali keistis, patvirtino ir faktas Alytaus rajone. Čia, kur prie balsadėžių atėjo 13 tūkst. 522 (iš 24 tūkst. 103) rinkėjų, didžiausio pasitikėjimo sulaukė konservatoriai, taryboje gavę daugau nei pusę iš esamų 25 vietų.

Pirmomis dienomis po rinkimų naujoje taryboje džiaugęsi laimėtomis 13-a vietų, po duomenų patikslinimo jie turi 12 mandatų. 

Tiesa, jeigu kovo 17-ąją vyksiančius rinkimus laimės Algirdas Vrubliauskas, vietą rajono taryboje tai garantuos 13-am konservatorių porinkiminio sąrašo nariui, rinkėjų valia net iš 50-osios pozicijos į viršų reitinguotam Alytaus poliklinikos vadovui Mariui Jasaičiui.  Jeigu mero rinkimuose nugalėtų LVŽS  atstovas Aurimas Truncė - mandatas atitektų Juozui Pilveliui. „Valstiečiai“ turėtų 9 vietas taryboje.

„Dovanėlę“ gavo Alytaus rajono darbiečiai - jiems atiteko antrasis mandatas.  Po preliminaraus reitingavimo į tarybą pateko Vytautas Mikelionis. 2 mandatus turi ir rajono socialdemokratai.

Alytausgidas.lt žiniomis, Alytaus rajono valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai kreipsis į  Alytaus rajono rinkimų komisiją su prašymu perskaičiuoti balsus visose rinkimų apylinkėse. Jie yra pateikę ne vieną skundą dėl galimų pažeidimų  rinkimų metu, taip pat jiems kelia įtarimų gan didelis negaliojančių biuletenių skaičius tarybos narių rinkimuose – 869 (6,43%). 

Ar bus perskaičiuojami balsai – paaiškės  po komisijos posėdžio, kuris planuojamas trečiadienio vakarą.

Galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, tvirtina VRK ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rinkimų rezultatus paskelbia Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje.


Komentarai

4
Nekeista2019-03-06
Taip, nieko keisto, kai sugadinta 2-4 proc.
O kas 2019-03-06
čia keisto dėl sugadintų ? Pats irgi gadinau, nes eina jie visi nachui
Reikia perskaičiuoti2019-03-06
Nemanau, kad 10 proc. negaliojančių biuletenių (taip yra kai kuriose apylinkėse) yra normalu.
Gertrūda2019-03-06
Bet kiekvienais rinkimais kažkodėl tos pačios bėdos iškyla.
traffix.lt

Susiję straipsniai

Šią savaitę Dzūkijoje

  • J. JONUŠKOS ATMINIMO TURNYRAS