19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Rėmėjų turinys
2019 Kovo 5d.
1

Kavos teikiama nauda: perskaitę nustebsite!

title

Niekas nedrįstų prieštarauti, jog visas pasaulis mėgsta gerti kavą. Tai vienas dažniausiai geriamų gėrimų mūsų planetoje, kavos kasmet suvartojama vis daugiau ir daugiau. Nuo 2003 - jų iki 2017 - jų metų, kavos eksportavimo kiekiai iš ją auginančių valstybių padidėjo trečdaliu iki 159 mln kavos maišų, kuriuose telpa 60 kg kavos pupelių žaliavos.

Daugelis neįsivaizduoja savo dienos be vieno ar keleto puodelių šio gėrimo namie, pakeliui į darbą, ar smagiai besišnekučiuojant su draugai kavinėje. Ir pasirodo kavą gerti ne tik skanu, bet ir naudinga! Apžvelkime kokių savybių turi šis gardus gėrimas?

Vitaminai ir antioksidantai 
Išgėrę vieną puodelį kavos savo organizmą praturtinsite vitaminais: B2, B5, B1, B3, folio rūgštimi, magniu, fosforu. Tiesa šių elementų koncentracija gėrime nėra labai didelė, tad tam kad gautumėte rekomenduojamą paros vitaminų kiekį savo organizmui, nepamirškite pilnavertės mitybos. Tiesa, kavoje yra apstu antioksidantų, kurių čia randama net daugiau nei vaisiuose ar daržovėse.

Kava vienas lengviausiai pasiekiamų energijos šaltinių
Kofeinas, yra viena pagrindinių kavos sudėtinių dalių, padedančių stimuliuoti mūsų smegenis, bei suteikiančių mūsų organizmui energijos. Kadangi kofeinas yra dažniausiai vartojama psichoaktyvi medžiaga pasaulyje, panašu, jog ji savo darbą atlieka tiesiog puikiai. Šio komponento kiekis viename kavos puodelyje gali svyruoti nuo 30 iki 300 mg. Paprastos juodos kavos puodelis savo sudėtyje turi apie 100 mg kofeino. Tiek pakanka, kad pasijustume žvalesnis ir budresni. Kofeinas patekęs į organizmą mūsų smegenyse padeda išsiskirti dopaminui ir norepinefrinui, kurie sumažina nuovargį, padaro mus budresniais, trumpam pagerina nuotaiką ir netgi greitina medžiagų apykaitą. Tad saikingas kavos vartojimas mažinant kūno svorį, ar sportuojant padės siekti geresnių rezultatų. Tiesa, jei kavos išgeriate pakankamai daug, dėl išsivysčiusios tolerancijos kofeino poveikis gali būti mažesnis.

Pavojingų ligų prevencija
Moksliniai tyrimai patvirtino, jog kavos mėgėjai triskart rečiau sergai pavojinga Parkinsono liga. Šio gėrimo mėgėjai taip pat išvengia ir didesnės antrojo tipo diabeto rizikos. Kavos vartojimas taip pat padeda išvengti kepenų cirozės rizikos, ir netgi kepenų vėžio, kuris šiomis dienomis minimas kaip vienas iš pagrindinių vėžinių susirgimų pasaulyje. Geriantys keturis ar daugiau puodelių kavos per diena, sumažina šią riziką apie 40 procentų. Kava taip pat minima ir kaip puikus antidepresantas. Harvardo universiteto mokslininkų tyrimai parodė, jog kavą geriantys žmonės net 20 procentų mažiau linkę susirgti depresija, nei kavos nevartojantys žmonės.

Kiek kavos suvartoti per dieną yra sveika?
Aukščiau paminėti kavos privalumai kelia susižavėjimą, tačiau šis gėrimas turi ir nepageidaujamo šalutinio poveikio. Ypač jei juo mėgausitės pernelyg dažnai. Jei suvartojate daugiau nei 400 mg kofeino (daugiau nei keturi puodeliai) per parą turėtumėte kiek sunerimti... Kofeino perteklius organizme iššaukia tokius nemalonumus kaip: nemigą, širdies ritmo disbalansą, migreną, dehidrataciją, virškinimo sutrikimus... Tam kad galėtumėte mėgautis kavos suteikiama nauda organizmui, nepamirškite jog ja mėgautis reikia saikingai.


Komentarai

1
Komentuoti
Kęstutis2019-03-06
Nu va jau ir kava tapo su vitaminais, vaistas nuo vezio, nuo parkinsono ir nuo kitu ligu, neblogai.
traffix.lt