0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūraŠvietimasTechnologijos
2019 Kovo 4d.
0

Dzūkijos sostinėje veiklą pradėjo prestižiniu apdovanojimu įvertinta akademija

titleNuotraukų galerija

Lietuvoje pirmoji nemokama kūrybinių technologijų akademija 7–12 m. vaikams „Sourcery for Kids“ išaugo ir išsiplėtė – Alytuje ją papildė 54 vaikai.

Antrame akademijos plėtros etape dar prisijungs Pasvalys ir šalyje nemokamai mokysis apie 500 vaikų.

„Sourcery for Kids“ akademija Lietuvoje darbą pradėjo 2017 m. rugsėjį, kai JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“ pakvietė pirmuosius 200 vaikų mokytis Kaune ir Šakiuose. Šiuo tikslu įmonė „Devbridge“ investavo 50 tūkst. eurų. 2018 m. kovą ji išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus, prie iniciatyvos prisijungus Kazickų šeimos fondui ir jiems investavus 50 tūkst. eurų. Ši partnerystė atvėrė galimybę akademijoje pradėti mokytis net 416 vaikų, penkiuose šalies miestuose: Kaune, Šakiuose, Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje.

Šiemet, „Devbridge“ investavus papildomus 30 tūkst. eurų, prie programos prisijungė Dzūkijos sostinė, jungiasi Pasvalys, tad akademija pasipildys 100 vaikų.

„Nuolat investuojame į šią iniciatyvą ir ieškome būdų, kaip ją auginti. Mūsų siekis – nukreipti vaikus tinkama linkme ir parodyti, kad „ekrano laikas“ gali būti panaudotas kūrybai, ne tik vartojimui, žaidimams. Esame įsitikinę, kad akademijos įkūrimas kuria didžiulę pridėtinę vertę Lietuvoje, kadangi vaikai, rytojaus kūrėjai, jau šneka technologijų kalba“, – iniciatyvą pristato „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinių vadovas Viktoras Gurgždys, už akademijos  iniciatyvą apdovanota  prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Labai džiaugiuosi, kad privatus verslas, šie jauni žmonės, patys turintys mažų vaikų, supranta, ką jiems reiškia galėti mokytis programavimo, naujų instrumentų pažinti gyvenimą ir jį kurti, imasi tokių iniciatyvų. Džiaugiuosi, kad prisijungėte prie mano inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Esate naujojo verslo, vakarietiško, su skaidrios kultūros patirtimi, dalis, todėl ir labai džiaugiuosi, ir labai palaikau“, – iniciatyvą sveikino prezidentė.

„Sourcery for Kids“ iniciatyva siekiama sklaidyti nusistovėjusius stereotipus ir griauti mitus, esą programavimas yra labai sudėtingas ar tik berniukų reikalas, akademija yra atviras visiems smalsiems vaikams. Užsiėmimai vyksta visais mokslo metų šeštadieniais, išskyrus šventes ir vasaros atostogas, o jų metu dvi akademines valandas vaikai dirba grupėse, sudarytose iš 7–9 savo bendraamžių.

Į akademiją patekę 7–12 m. vaikai visus mokslo metus, kiekvieną šeštadienį, nemokamai mokosi programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Vaikai dirba dvi akademines valandas 8–9 vaikų grupėse kuruojami programos mentoriaus. Čia jie atranda virtualios realybės pasaulius, kuria 3D modelius, jungia animacijos efektus, elektros grandines, drąsiai eksperimentuoja dirbdami su programos mentoriais, kurių dauguma – technologijų industrijos specialistai. Planuojama, kad akademija augs ir toliau. Galimybė registruoti vaikus į naujas grupes bus paskelbta kiekviename mieste atskirai, kai visi vaikai, kurie šiuo metu jau yra laukiančiųjų sąraše, pateks į akademiją per artimiausiu metu paskelbtus plėtros etapus.

Akademijos steigėjos  „Devbridge“  klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios, kaip „Grainger“, „CIBC“, „Morningstar“, „Fitch“, „Encore“, „Louis Dreyfus“, „John Deere“ ir kt. „Sourcery for Kids“ – privati investicija, kuria siekiama, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas visiems Lietuvos vaikams nuo pat mažų dienų. Akademija užtikrina prasmingą užimtumą šimtams šalies vaikų ir siekia spręsti IT specialistų trūkumo problemą. Vienas šios iniciatyvos tikslų – per 10 metų Lietuvoje dešimteriopai padidinti studijuojančiųjų šios srities mokslus skaičių. Lietuvoje „Devbridge Group“ aktyviai investuoja į IT švietimą – vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front–End) ir akademiją 7–12 m. vaikams.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt