19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Videoreportažai
2019 Kovo 2d.
0

Tarybų, merų rinkimai Alytaus mieste ir rajone (VIDEOINTERVIU)

titleNuotraukų galerija

Šiandien, kovo 3 d., renkame vietos valdžią. Kas valdys Alytaus miestą ir rajoną, kas taps merais ir savivaldybių tarybų nariais – nuspręsime, žinosime greitai.

Alytausgidas.lt skelbs ir kaskart atnaujins informaciją apie rinkimų rezultatus, domėsis ir kandidatų nuotaikomis.

ATNAUJINTA

Iš 47 tūkst. 214 rinkėjų Alytaus mieste iš anksto balsavo 4,33 proc. (2 tūkst. 46). Alytaus rajone iš 24 tūkst. 92 rinkėjų savo nuomonę iš anksto buvo pareiškę 10,65 proc. (2 tūkst. 567).

Kovo 3-iosios rytą aktyvesni buvo Alytaus rajono tarybos ir mero rinkėjai, balsuojantys 45-iose apylinkėse.

10 val. duomenimis, rajone jau buvo balsavę per 16 proc.

Alytuje, kur renkama 23-ose apylinkėse, 10 val. savo pilietinę valią buvo išreiškę apie 10 proc. balsavimo teisę turinčių miestelėnų.

11 val. prie rajono balsadėžių jau buvo apsilankę 21,89 proc., mieste 14,66 proc. rinkėjų.

Vidurdienį Alytaus rajone prie urnų buvo priėję beveik 30 proc., mieste per 20 proc. balsuotojų. 

I Alytaus balsavimo apylinkėje, perkeltoje iš erdvių patalpų kolegijoje į nedideles erdves vaikų globos namuose – kritiškai mažai vietos aktyviai balsuojantiems pirmalytiškiams, tačiau didesnių konfliktų ar nesusipratimų kol kas nekilo. 

14 val. balsavę buvo per 30 proc. Alytaus miesto ir beveik 40 proc. rajono rinkėjų.

15 val. 10 proc. didesnis aktyvumas rajone išliko, beveik pasiekė 45 proc., mieste buvo arti 35 proc. 

16 val. tarp rajono ir miesto išliko toks pat - 10 proc. - rinkėjų aktyvumo skirtumas (per 47 ir 37 proc.).

Tik apie 17 val. miesto balsų skaičiuotojai pateikė statistiką, kuri oficialiai patvirtino, kad aktyvumo Alytuje ir rajone skirtumas pirmoje sekmadienio pusėje nebuvo toks didelis (apie 5 proc.), tačiau minėtą 10 proc. pasiekė po 15 val.

Panašu, kad dėl didesnio balsuotojų skaičiaus balsų skaičiuotojai tiesiog nespėjo atnaujinti statistikos. Minėtas aktyvumo skirtumas tarp miesto bei rajono atsirado ir todėl, kad iš anlsto balsavusiųjų rajone buvo 6 proc. daugiau.

17 val. rajone buvo balsavę pusę rinkėjų, mieste – 40 proc.

Vyriausioji rinkimų komisija praneša, kad aktyviausiai rinkėjai balsuoja Birštono (52,14 %), Pagėgių (51,15%) savivaldybėse ir Lazdijų rajone (50,56 %).

Alytaus miesto rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Dalia Jezukevičienė nepaneigė, kad Alytaus apskrities vyriausiame policijos komisariate sekmadienį gauti 9 pranešimai apie galimus rinkimų pažeidimus. 

Kol kas nepatvirtintais duomenimis, rinkimų dieną prie vienos iš miesto apylinkių buvo dalijami lapeliai su agitaciniu turiniu. Į tai sureagavo policija.

18 val. duomenimis Alytaus rajone buvo balsavę per 53 proc., o mieste – beveik 43 proc. rinkėjų.

Policija daugiausia pranešimų dėl galimų pažeidimų per visą rinkimų laikotarpį gavo iš Alytaus apskrities (46), aplenkta net šalyje didžiausia Vilniaus  apskritis (45).

Buvo pranešama apie neleistiną agitaciją, galimus papirkimys, neblaivius asmenis, įtartinus automobilius. Alytaus apskrityje atliekami 4 ikiteisminiai, VIlniuje - 2 tyrimai dėl rinkimų.

Rinkimuose visose Lietuvos savivaldybėse sąrašus pateikė per 100 politinių vienetų, iš jų – 14 partijų ir 90 visuomeninių rinkimų komitetų, buvo sudaryta 14 koalicijų.

Iki rinkiminių vietų uždarymo likus valandai rajone buvo balsavę apie 55 proc., mieste – arti 45 proc. 

Iškart po rinkiminių apylinkių uždarymo Alytaus rajone buvo paskelbta, kad balsavo 56,14 proc., mieste –  45,86 proc.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai