17 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 24d.
2019 Vasario 28d.
0

Papirkinėjimu įtariami kandidatai Alytaus rajone, Druskininkuose, Varėnoje ir Lazdijuose

titleAsociatyvi iliustracija

Nors rinkimai – sekmadienį, Dzūkijoje jau kunkuliuoja aistros. O jos kyla prasidėjus išankstiniams balsavimams.

Alytaus rajono rinkimų komisija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą į merus Aurimą Truncę pripažino netiesiogiai papirkinėjus rinkėjus. Komisijos atstovų teigimu, priimtas sprendimas, kad buvo galimas netiesioginis papirkimas. Prie mobiliosios nemokamų tyrimų laboratorijos buvo reklamuojamas automobilis su politine kandidato reklama.

A. Truncė įtarimus rinkėjų papirkinėjimu neigia. „Pasklidus informacijai apie tai, kad neva netiesiogiai papirkinėju rinkėjus, atsakingai pareiškiu, kad to nedariau, nedarau ir nedarysiu, kad į nešvarius rinkiminius triukus aš nesiveliu. Šią paskleistą informaciją vertinu kaip aršų konkurentų puolimą, siekiant visais būdais patraukti mane iš rinkimų sąrašų“, - paskelbė A. Truncė, pridūręs, kad vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą su komanda priims aukštai iškelta galva ir jį įgyvendins“.

VRK signalų dar vieno LVŽS kandidato rinkėjų papirkinėjimo sulaukė ir iš Druskininkų. Vietos socialdemokratai pranešė, kad valstiečių kandidato į Druskininkų merus Donato Mizaro atstovaujamos profsąjungos „Solidarumas“ biure dalijami sveikatos patikrinimo rezultatai.
Buvo užfiksuota, kad laboratorinius tyrimus atliekančios bendrovės „Medicina practica“ autobusiukas po kurorto savivaldybę važinėjo vasario 18–22 dienomis, to neneigė ir kandidatas. Po Alytaus rajoną autobusiukas važinėjo sausio 29 – vasario 13 dienomis, o į Lazdijų rajoną planuoja užsukti po kovo 5 dienos.

Panašios bėdos LVŽS kandidatą užklupo ir Varėnos rajone, kur rinkimų komisija patvirtino, kad Marijonas Čapkovskis, dalyvaudamas minėtoje akcijoje, taip pat netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus.

Policija tikrina savivaldos rinkimų stebėtojų pateiktą informaciją dėl galimo balsų pirkimo Lazdijų rajone, kur LVŽS atstovai užfiksavo, kad rinkėjai galėjo būti veikiami ligoninėje balsuoti už kadenciją baigiantį merą Artūrą Margelį ir jo rinkimų komitetą „Pirmyn!“. Pasak LVŽS šaltinių, už balsą, skirtą A.Margelio komandai, yra mokama po 10 eurų, arba tai sumai sumažinama skola ... vietinėje rinkėjo parduotuvėje.

Alytaus apspkrities vyriausiasis policijos komisariatas užfiksavo, kad vasario 27 d. apie 11 val. 35 min. Lazdijuose, Kauno g., gautas pranešimas, kad Lazdijų ligoninėje asmenys galimai vaikšto ir agituoja už ką balsuoti.

Vasario 27 d. apie 20 val. 20 min. Lazdijuose, Vilniaus g., į Lazdijų rajono savivaldybę atėję du neblaivūs asmenys (g. 1972 m. g. 1967 m.), kuriems nustatyta 2.33 prom. 2.56 prom. alkoholio, įžeidinėjo rinkimų komisijos narius.

Vasario 27 d. apie 11 val. 7 min. Varėnoje, Vytauto g., gautas pranešimas, kad vyras galimai atvežė tris asmenis  į rinkiminę apylinkę balsuoti savivaldos rinkimuose.


Booking.com

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai