21 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2019 Vasario 26d.
1

Miesto sode atsiras istoriją priminsiantys suoliukai

title13 baltos spalvos suoliukų su atlošais primins tuos (nuotraukoje - kairėje ir dešinėje), kurie puošė Miesto sodą tarpukariuArchyvinė iliustracija

Miesto sode šalia fontano esantys žali suoliukai keičiami į naujus. Tai atliekama pagal projektą tvarkant fontano teritoriją,  vėliau – šokių aikštelę, takus, mažąją architektūrą, želdynus bei medžius.

Esami suoliukai bus išmontuojami ir jų vietose bus statoma 13 baltos spalvos suoliukų su atlošais. Jie bus panašūs į tuos suoliukus, kurie puošė Miesto sodą tarpukariu ir, kultūros paveldo specialistų nuomone, geriausiai tinkami paveldiniu, istoriniu, estetiniu ir eksploatavimo požiūriais. Dar 2017 metais pirmąjį baltą suoliuką miestui dovanojo Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

„Dabartiniai žali suoliukai bus perkelti į būsimas dvi naujas poilsio aikšteles šalia Nemuno ir į Jaunimo parką šalia riedlenčių aikštelės. Suoliukai bus atnaujinti – suremontuoti ir perdažyti“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Alytaus širdyje esantis Miesto sodas jau tapo miesto simboliu – vieniems jis kelia nostalgiją dėl kiekvieną pavasarį pražįstančių baltųjų akacijų ir magnolijos, o kiti jį atranda vis iš naujo.

Neapsiribojant vien augalais ir poilsio zonomis, vasarą čia vyksta senamiesčio bendruomenės ir kiti kamerinio pobūdžio renginiai. 2018 metų vasarą pirmą kartą vykusiame alytiškių iniciatyvų projekte gyventojai nusprendė, kad Miesto sode turi atsirasti koncertų erdvė. Ją planuojama įrengti šiemet.


Komentarai

1
Komentuoti
Abejojantis2019-02-27
Abejoju to būtinumu, - kas tą tarpukarį prisimena? Kas apie jį galvos dar po 10 ir daugiau metų?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose