1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Vasario 22d.
3

Alytiškiai pristato naujas knygas (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaAlytiškės rašytojos B. Malaškevičiūtė (iš kairės pirma) ir I. Buivydaitė (Kupčinskienė)Vidos Grišmanauskienės nuotraukos

20-ojoje Vilniaus knygų mugėje – nemažai dzūkiškų puslapių. Tarp daugiau nei 500 renginių nepasimetė dzūkiški akcentai.

Alytiškė pasakotoja Birutė Malaškevičiūtė pristatė knygą „Nekasdieniai nutikimai tarpukario Alytuje“.

Jau 13 savo kūrybos knygą – „Rožių dvaras“ – parodoje savo skaitytojams pateikė dar viena Dzūkijos sostinėje kurianti autorė –  Irena Buivydaitė (Kupčinskienė).

Vilniaus knygų mugėje buvo ir daugiau dzūkiškų dalykų – kapčiamiestietis Juozas Žitkauskas pratęsė tradiciją, šįkart išleisdamas jau dvigubą „Dzūkišką kalendorių“.

Su knygų parodos Vilniuje pradžia sutapo ir pristatymas Alytaus miesto teatre – su knyga „Lemties galia“ skaitytojus supažindino gydytoja Birutė Margarita Griškevičienė.

Neseniai Alytuje buvo išleista, pristatyta ir daugiau knygų, o tarp daugiau dėmesio sulaukusių – autorių kolektyvo „Alytraus futbolas“, jau minėtos  B. Malaškevičiūtės „Kaip Alytėlis Alytų pažino“,  taip pat Alytaus ligoninės 100-mečiui skirta Elvyros Aleknavičienės ir Juozo Jakučio „Prakalbintas šimtmetis“ bei E. Aleknavičienės „Ledinės ašaros“.

Dzūkijos sostinės, krašto kūrėjai parašė ir daugiau knygų, kurias į dienos šviesą išleido vietos ir kiti leidėjai.

ATNAUJINTA

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje savo knygą „Barbora Radvilaitė. Rūmų paslaptys“ pristatė ir alytiškė Daina Jegelevičiūtė-Biekšienė.

PAPILDYTA

Iš kalendorių leidybos gerai pažįstamas J. Žitkauskas parodos lankytojus taip pat sudomino Vytauto Daraškevičiaus fotoalbumu „Metų ratu” bei populiarino Varėnos rajono savivaldybės užsakymu išleistus „Varėnos krašto dienoraščius”.

Fotogalerija

  • I. Buivydaitė (Kupčinskienė)
  • B. Malaškevičiūtė

Komentarai

3
Komentuoti
bezdzius2019-06-17
na tai apsibezdejo visi moksleiviai ir pribezdejo labai daug,ir netik,ir dar priperdejo,priperde
Nuo jo2019-02-22
Straipsnyje 12 klaidų.
Įdomu2019-02-22
Bet nekeista, - dabar rašo visi. Net ir rašytojai ...
traffix.lt