17 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 24d.
Dzūkija
2019 Vasario 22d.
5

Už atliekų tvarkymą mokėkite mažiau – pasinaudokite lengvatomis!

title

Ar vietinė rinkliava už atliekų tvarkymą gali būti mažesnė? Taip! Tereikia pasinaudoti savivaldybių numatytomis lengvatomis. Tokias lengvatas yra patvirtinusios visos regiono savivaldybės.

Alytaus miesto savivaldybė yra nusprendusi visiems gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu besinaudojantiems rinkliavos mokėtojams 5 procentais sumažinti rinkliavą, jei rinkliavos mokėtojas užsisako gauti mokėjimo pranešimus tik elektroniniu paštu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumoka vienu pervedimu iki kovo 31 dienos.

Alytaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu besinaudojantiems rinkliavos mokėtojams, užsisakiusiems gauti mokėjimo pranešimus tik elektroniniu paštu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumokėjusiems vienu pervedimu iki kovo 1 dienos, taikoma 3 proc. nuolaida.

Tad tiems gyventojams, kurie praėjusiais metais nustatyto dydžio rinkliavą sumokėjo iki nurodytos datos iš karto už visus metus ir atsisakė paštu siunčiamo popierinio mokėjimo pranešimo, pasirinkdami sąskaitą gauti elektroniniu paštu, šiemet formuojant mokėjimo pranešimą bus pritaikyta atitinkamo dydžio lengvata.

„Labai svarbu, kad gyventojai, norėdami pasinaudoti savivaldybių taikoma lengvata, išpildytų visas jai gauti numatytas sąlygas, t.y. iki nustatyto termino sumokėtų už visus metus ir atsisakytų gauti popierinius mokėjimo pranešimus, nurodydami, kokiu elektroniniu paštu siųsti elektroninius pranešimus“, - pabrėžė Povilas Turčinavičius, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rinkliavos administravimo padalinio vadovas.

Užsisakyti gauti mokėjimo pranešimus elektroniniu paštu galima rinkliavos el. aptarnavimo savitarnos svetainėje https://www.aratc.lt/e-paslaugos/e-vietine-rinkliava.

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai iki savivaldybės nustatyto termino sumoka visų metų rinkliavą, tačiau pamiršta atsisakyti paštu siunčiamo mokėjimo pranešimo. Tokiu atveju lengvata nėra taikoma.

ARATC Rinkliavos administravimo padalinio vadovas akcentavo, kad atsisakius popierinių mokėjimo pranešimų, būtina nurodyti aktyviai naudojamą elektroninį paštą, o jam pasikeitus, informuoti apie tai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą ir nurodyti naują elektroninio pašto adresą.  

„Yra buvę atvejų, kad nurodytu elektroniniu paštu siunčiami mokėjimo pranešimai būna neapmokėti, susikaupia skola. Tenka kreiptis į teismą dėl jos išieškojimo ir tik tuomet paaiškėja, kad žmogus, atsisakydamas paštu siunčiamo mokėjimo pranešimo, buvo nurodęs savo darbo elektroninį adresą, vėliau pakeitė darbą, bet rinkliavos administratoriaus apie tai neinformavo ir pranešimai jam toliau buvo siunčiami nurodytu elektroniniu paštu, bet, suprantama, adresato nepasiekdavo ir dėl to kildavo problemų“, - pasakojo P. Turčinavičius, ragindamas atsakingai pateikti informaciją bei taupyti laiką ir pinigus, kartu tausoti aplinką,  atsisakant popierinių mokėjimo pranešimų.    

ARATC informacija 


Booking.com

Komentarai

5
Melo detektorius2019-03-16
Jau ne pirmą kartą Alytaus m.žmonės gauna pranešimus,šį kartą su grafiku ,kad Jums pristatytas maisto atliekų surinkimo konteineris,kažkokia beprotystė,juk kaip ne pristato konteinerių ,po šiai dienai nėra,ar Alytuje kas kontroliuoja ARATC darbą,ką jie išdarinėja.Žmonės dar saskaitų negavę už sausio - kovo mėnesius,paskambini pliurpia nesąmoningas sumas,visus pavedimus padarai ,o jiems neįmanoma kartu su kitais apmokėti.Man atrodo yra savivaldybės nustatyta pastovi kaina 13.94Eur.,o kintamoji dalis taip pat nustatyta 2 Eur. už konteinerį,kas mėnesį išvežamas 1 konteineris mišrių atliekų,tai lengva vartotojui pasiskaičiuoti mokamą sumą už ketvirtį ,kuri lygi=13.94 +(2 x 3)=19.94 Eur.Tai kam reikia įvesti tokią makalynę,visiškai nereikia siuntinėti to prasmirdusio popieriaus sąskaitų.Geriau informuoti elektroniniu
paštu.
pensinikė2019-03-06
pensininkė...tai visgi mūsų šiukšlių tvarkytojai bijo darbo - neskaičiuoja oagal gyventojų skaičių...CĖDAAA
Betvarkė2019-02-26
Šiandien turime vasario 26 d.,o klientai neturi grafikų dar kovo mėnesiui,tai specifiniai verslininkai,jiems viskas leidžiama.
Rasa2019-02-24
Net šiukšlių išvežimo grafikų nėra paskelbta o jau kalba apie apmokėjimą. Begėdžiai
ARATC-ui2019-02-23
labai išmintingas pasiūlymas,kad gauti 5% nuolaidą ,tik ar ne per daug tam iškėlėte reikalavimų,kodėl vartotojas privalo iš anksto sumokėti už metus laiko,juk tai didelė suma gaunasi,ar sąžinė paliko Jus.Mokėti už neatliktas paslaugas metus į priekį,manau reikia neturėti smegenų,kad kelti tokius reikalavimus.Tuomet paklausiu,kodėl tik už 1 metus ,o ne 5metus?
traffix.lt