-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Druskininkai112Nusikaltimai
2019 Vasario 21d.
1

Pareikšti įtarimai Druskininkų merui ir jo patarėjui

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Tęsiant Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Generalinės prokuratūros atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcinių veikų teismų sistemoje, šiandien pareikšti įtarimai Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui.

Druskininkų mero patarėjas A. Kadziauskas yra sulaikytas. Druskininkų merui R. Malinauskui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo patarėjo Aivaro Kadziausko teisinę neliečiamybę, kurią jie turėjo, kaip kandidatai savivaldos rinkimuose. Druskininkų meras ir jo patarėjas įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje. Vakar šių asmenų namuose buvo atliktos kratos.

Atliekamame ikiteisminiame tyrime vakar buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp kurių 8 teisėjai, 5 advokatai ir 13 kitų asmenų.

Į teismą kreiptasi dėl 5 teisėjų Egidijaus Laužiko, Viktoro Kažio, Valdimaro Bavėjano, Konstantino Gurino, Henricho Jaglinskio, 4 advokatų Drąsučio Zagrecko, Giedrės Cimbolienės, Aivaro Surblio, Mariaus Navicko bei dar devynių asmenų suėmimo.

Vakar įvairiose Lietuvos vietose taip pat buvo atliekama apie šimtą kratų ir kitų suplanuotų proceso veiksmų, kurių metu gauta reikšmingų tyrimui duomenų. Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo daugiau nei šimtas STT, policijos pareigūnų, prokurorų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja trijų specialiųjų Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei dviejų Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų grupė.


Komentarai

1
Komentuoti
Jurgis2019-02-24
Pažiūrėjus kaip atrodo Druskininkai ir kaip atrodo Visaginas, Lazdijai , Šalčininkai kažkas paaiškėtų.
traffix.lt