18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
112Įdomu
2019 Vasario 21d.
0

Tarp Alytaus kalėjimo naujokų – ir iki gyvos galvos nuteistas keturis kartus

title

Iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Vilniuje į kitas Lietuvos pataisos įstaigas buvo perkelti daugiau nei 60 nuteistųjų.

„Į Alytaus pataisos namus buvo atvežti pirmi 10 nuteistųjų. Tarp jų – iki gyvos galvos nuteistas Panevėžio „Tulpinių“ gaujos vadeiva Algimantas Vertelka (g. 1961 m.)", - apie tai informuoja „Alytaus naujienos“, remdamosi savo šaltinių duomenimis.  

Vadinamųjų „gyvagalvių“ naujokų būryje Alytuje – ne tik A. Vertelka, tačiau ir dar vienas „Tulpinių“ narys, kiti už nužudymus teisti asmenys – Lietuvoje pagarsėjęs samdomas žudikas, vaiko prievartautojas ir seksualinis maniakas.

Sklandaus perkėlimo proceso užtikrinimui vykdomas ypatingas konvojus, ypatingus „tylos įžadus“ šiuo klausimu yra „davusi“ ne viena tarnyba.

Kol kas aišku tik tai, kad pradėtas vykdyti nuteistųjų iki gyvos galvos bei nuteistųjų, kuriems teismas paskyrė bausmę atlikti kalėjime, perkėlimas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Vienas iš minėtųjų Alytaus kalėjimo naujokų A. Vertelka (Pinčia) Lukiškėse kalėjo nuo 2001 m. ir siekė iš ten būti iškeldintas. Už kokius nuopelnus nusikaltėlis atsirado Alytuje kol kas nežinoma, tačiau, kaip anksčiau buvo tvirtinama, į Pravieniškes jis galėjo būti perkeltas tik už gerą elgesį.

Pinčios ir jo sėbrų „biografijose“ – ne tik buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo Gedimino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino, tačiau nemažiau 14 žmonių nužudymai, o tarp jų – ir buvusio „Tulpinių“ lyderio Sauliaus Janonio.

A. Vertelka nuteistas kalėti 4 kartus iki gyvos galvos ir dar 33 metus, iš kurių už grotų praleido 17 metų ir 3 mėnesius.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt