2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Švietimas
2019 Vasario 15d.
0

Likiškėlių progimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos gimtadienį

titleNuotraukų galerija

1918 metų Vasario 16-oji diena yra viena iš tų Lietuvos istorijos datų, kurias dar taip neseniai stengtasi ištrinti iš mūsų atminties. Tačiau visi Tėvynės likimui neabejingi žmonės niekad nepamiršo, jog tą dieną Lietuvos Taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą demokratinę valstybę.

Šios svarbios datos nepamiršo ir Alytaus Likiškėlių progimnazijos bendruomenė. Organizuota  pilietiškumo ugdymo diena „Tau, Lietuva“. Ryte mokyklos bendruomenė rinkosi aktų salėje, kur vyko Vasario 16 - ajai skirtas šventinis minėjimas. Organizatoriai - 8a klasės mokiniai (auklėtoja Irena Janovskaja).  Renginio vedėjai kalbėjo, kad Lietuva - tai kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjome, todėl norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbų, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais, garbintais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba ir mus ištartų. Laisvė tautai yra vienintelis dalykas, kurį galima turėti arba neturėti. Nebūdama laisva tauta gali turėti daug ką, bet neturėti svarbiausio dalyko – ateities.

Po vieningai sugiedoto Lietuvos valstybės himno bendruomenę pasveikino mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas ir palinkėjo gražios valstybės atkūrimo dienos šventės.

Renginio metu buvo prisimintas nelengvas tautos kelias į laisvę. Pradinių klasių mokiniai   deklamavo Anzelmo Matučio eiles apie Lietuvą. Šventės dalyviai stebėjo rodomas skaidres, mokyklos šokėjų šokius bei klausėsi mokinių atliekamų dainų.

„Mes visi savo širdyje nešiojamės Tėvynę. Ji – tai miškai, pievos, upės, miestai, kaimai ir mes, Lietuvos žmonės“. Tokiais gražiais žodžiais vedėjai baigė renginį ir pakvietė visus į mokyklos vidinį kiemelį dalyvauti flašmob‘e -  „Lietuvos spalvos“.

Pasigėrėjus trispalve dūmų kompozicija, toliau tęsėsi šiai neeilinei dienai skirti renginiai: Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis vykdė netradicinę veiklą „Šalis ta Lietuva vadinas“, kurios metu pynė tautines apyrankės, piešė, iš įvairių gamtinių medžiagų „statė‘ pilis, „audė‘ juostas, žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus. Vyresniesiems mokiniams vyko literatūrinis rytmetys „Mano meilė Tau, Lietuva“, vaikai skaitė gražiausius eilėraščius apie gimtinę, laisvę, gimtąją kalbą, prisiminė poetus, kuriems rūpėjo tėvynės likimas. Penktokai žaidė edukacinius žaidimą„ Lietuva mažiesiems“, organizavo veiklas kūrybinėse dirbtuvėse „Kelias“ bei dalyvavo matematinėse varžytuvėse „Skaičiai apie Lietuvą“. Skambėjo dainos apie Tėvynę, vyko viktorina „Geltona, žalia, raudona“. Jaunieji šauliai organizavo  trikovės varžybas „Mokomės ginti Tėvynę“. Grupė  mokinių kartu su auklėtojomis aplankė  Laisvės angelo paminklą ir kovotojų už laisvę kapus.

Dalyvaudami veiklose mokiniai buvo skatinami domėtis Lietuvos istorija ir suprasti, kad mes, visi šiandien kuriame Lietuvos istoriją ateities kartoms.

Alytaus Likiškėlių progimnazijos

 lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,

Lionė Tamkevičienė

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt