19 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 25d.
JaunimasŠvietimasTechnologijos
2019 Vasario 11d.
0

Alytuje veiks nemokama vaikų akademija

titleNuotraukų galerija

54 – tiek vaikų Alytuje priims „Sourcery for Kids“ programa. Nemokama edukacinė iniciatyva lavins 7-12 m. vaikų programavimo ir kūrybinių technologijų įgūdžius.

Tai –  JAV programavimo paslaugų įmonės įsteigta akademija. Užsiregistravusieji joje  vaikai iš pradžių pateks į laukiančiųjų sąrašą. Patekus į akademiją, vaikų kūrybiškumas ir technologinis raštingumas bus lavinamas programuojant, kuriant žaidimus ir programėles. Čia jie atras VR pasaulius, kurs 3D modelius, jungs animacijos efektus, elektros grandines, drąsiai eksperimentuos dirbdami su programos mentoriais, kurių dauguma – technologijų industrijos specialistai.

„Sourcery for Kids“ – privati investicija, kuria siekiama, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas visiems Lietuvos vaikams nuo pat mažumės. Akademija įkurta su įsitikinimu, kad vaikai, rytojaus kūrėjai, jau šneka technologijų kalba.

Kaimyninėse šalyse yra daugybė sektinų pavyzdžių, kur vaikai programavimo mokosi jau pradinėse klasėse, kaip antrosios kalbos. Programos tikslas  – 10 kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius 10 metų.

Iniciatyva siekiama sklaidyti ir nusistovėjusius stereotipus ir mitus, esą programavimas yra labai sudėtingas ar tik „berniukų reikalas“. „Sourcery for Kids“ yra atviras visiems smalsiems vaikams.

Užsiėmimai vyks visais mokslo metų šeštadieniais, išskyrus šventes ir vasaros atostogas. Jų metu, dvi akademines valandas vaikai dirba grupėse, sudarytose iš 7-9 savo bendraamžių.
 
Akademiją 2017 m. įkūrė pirmuosius 200 vaikų mokytis Kaune ir Šakiuose pakvietusi ir iškart 50 tūkst. Eur į tai investavusi JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“. 2018 m. iniciatyva išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus, prie iniciatyvos prisijungus Kazickų šeimos fondui su papildoma 50 tūkst. Eur investicija.

Akademijai išsiplėtus į 5 miestus (Kaunas, Klaipėda, Plungė, Raseiniai, Šakiai)   vaikų skaičius pradėjo artėti prie 500, o prisijungus Alytui bei Pasvaliui, šis skaičius bus viršytas.

Registracija į „Sourcery for Kids“ akademiją - ČIA.  Apie galimybę lankyti ją užsiregistravusieji alytiškiai informaciją gaus el. laišku iki vasario 28 d.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt