15 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
AlytusVerslasJaunimas
2019 Sausio 30d.
0

„Spiečiaus“ bendradarbystės centrai regionuose pasiteisino

title„Spiečiaus“ bendradarbystės centras Alytuje veikia Ugniagesių gatvėje

Šių metų sausį uostamiestyje duris atvėrė jau penktasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“. Šios verslumo skatinimo koncepcijos vertę atspindi trečius metus stebimi „Spiečiaus“ rezidentų veiklos rezultatai – auganti  apyvarta, nauji partneriai, nauji klientai užsienyje bei pritrauktos investicijos.

Beveik 7 kartus nei Lietuvos vidurkis didesnis bendradarbystės centruose „Spiečius“ įsikūrusių pradedančių ir smulkiųjų verslininkų apyvartos augimas rodo, kad šie nemokami bendradarbystės centrai yra vienas sėkmingiausių šiuo metu valstybės turimų priemonių skatinti smulkų verslą regionuose.

Kai pernai Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo apyvartos augimas siekė vidutiniškai 12 proc., skirtinguose regionuose veikiančių „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta augo net 81 proc. (juridinių asmenų apyvarta augo net 96 proc., individualią veiklą vykdančių asmenų – 33 proc.). Dėl tokų pasiekimų planuojama šiemet atidaryti „Spiečius“ dar bent 2 Lietuvos miestuose.

28 proc. „Spiečių“ narių pernai pradėjo teikti paslaugas užsienyje ir tai lėmė jų apyvartos augimą daugiau nei 50 proc. Beveik kas trečias „Spiečiaus“ rezidentas pritraukė papildomą paramą ir investicijas savo verslo plėtrai.

Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje ir Klaipėdoje „Spiečiai“ jau veikia.

Iš viso per 2018 metus Lietuvoje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“ rezidavo apie 100 pradedančiųjų ir smulkių verslininkų, iš viso šiuose centruose teikiamomis verslumo pradžios ir plėtros paslaugomis (tam skirtuose informaciniuose rengininiuose ir mokymuose) pernai pasinaudojo per 1 tūkst. 900 Lietuvos regionuose veikiančių verslininkų.

„Spiečiaus“ bendradarbystės centras Alytuje veikia Ugniagesių gatvėje.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt