16 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 21d.
SportasKrepšinis
2019 Sausio 28d.
3

Kaltinimai dėl lažybų: garsaus alytiškio krepšininko karjerai iškilo grėsmė (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleĮtarimais lažybomis dėl savo žaidimo apkaltintas alytiškis krepšininkas V. KariniauskasKarolio Kavolėlio nuotr.

„Esame patenkinti dabartine sudėtimi“, – prieš keletą dienų pareiškė „Lietkabelio“ komandos prezidentas Alvydas Bieliauskas, pridūręs, kad laikas parodys, ar šiai ekipai kažko trūksta, ar reikia papildymo.

Paskutinį sausio pirmadienį paskelbta, kad permainų dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovoti sieniančiame Aukštaitijos sostinės ekipoje bus, o pirmoji – suspenduotas krepšininkas. Juo tapo iš Alytaus kilęs Vaidas Kariniauskas (g. 1993 m.)

Po kelių sėkmingų sezonų Rumunijos aukščiausioje lygoje į Lietuvą 2018 m. grįžusiam, mylimąją Ievą vedusiam ir „Lietkabeliui“ tikusiam krepšininkui mesti rimti kaltinimai.

Atrodytų, vėl kylančiai krepšininko karjerai iškilo rimta grėsmė. Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės narys Panevėžio komandoje apkaltintas dėl galimų lažybų. Esą iš lažybų bendrovių buvo gauti pranešimai apie V. Kariniauskui „palankius statymus“.

„Yla“ iš maišo išlindo darant  statymus dėl maksimalios alytiškio krepšininko pelnomos (9 tašk.) ir įmestos taškų sumos (iki 8,5 tšk.) „Lietkabelio“ FIBA „Čempionų lygos“ rungtynėse Prancūzijoje su Dižono JDA, kai tąsyk jis tepelnė 2 taškus. Neoficialiai tvirtinama, kad per pažįstamą asmenį krepšininkas lažybų kontoroje buvo pastatęs tūkstantines sumas.

Iki „Lietkabelio“, prie kurio V. Kariniauskas prisijungė praėjusį lapkritį, jis rungtyniavo Rumunijos komandose Oradios CSM ir Klužo-Napokos „UB Transilvania“, Kantu (Italija), Kimio (Graikija) klubuose, kur lažybų skandalai su juo siejami nebuvo.

Prieš karjeros stoteles užsienyje V. Kariniauskas žaidė Panevėžyje, į kur buvo paskolintas „Žalgirio“ pagrindinės komandos. Žalgiriečiu, pakviestas į Kauno dublerių komandą, alytiškis tapo 2010 m. Prieš tai Alytuje jis rungtyniavo ir treniravosi pas trenererį Arvydą Prieskienį ir kitus specialistus.

ATNAUJINTA

„Lietkabelis“ paskelbė nutraukiantis kontraktą su V. Kariniausku.

Buvo spėjama, kad naują sutartį minėtas žaidėjas sudarys su Kymio (Graikija) „Kymis BC“ komanda, į kurią iš Panevėžio jis kėlėsi ir anksčiau bei čia praleido vieną sezoną.

Reaguodama į susidariusią situaciją Lietuvos krepšinio federacija pranešė paleidžiamojo rašto V. Kariniauskui neišduos, iki tol, kol bus gauti atsakymai iš tarptautinių krepšinio asociacijų federacijos FIBA ir Graikijos krepšinio federacijos.

Dėl galimai nesąžiningos krepšininko veiklos ir sutartų lažybų V. Karimiauskas buvo svarstomas Lošimų priežiūros tarnyboje (LPT), kuri medžiagą perdavė Lietuvos policijai.

PAPILDYTA

LKF išdavė paleidžiamąjį raštą V. Kariniauskui ur jis prisijungs prie jau pažįstamos Graikijos komandos.

„Ačiū už palaikymą bei tikėjimą manimi. Šiuo metu tai man labai padeda nenuleisti galvos ir judėti pirmyn. Niekuomet nesitikėjau, kad galiu atsidurti panašioje situacijoje ir būti apkaltintas nebūtais dalykais. Tokios patirties nelinkėčiau niekam... Dabar belieka tik judėti pirmyn. Tikiu, kad bėgant laikui tiesa paaiškės ir viskas stos į savas vietas", - savo sirgaliams socialinėje paskyroje padėkojo V. Kariniauskas.

Į Graikijos  pirmenybes V. Kariniauskas sugrįžo „Kymis BC“ pelnydamas 14 taškų, o jo komanda 91:86 nugalėjo Rodos „Kolossos“.


Komentarai

3
Modestas2019-01-30
Sudus kalba vapsie
Tomas2019-01-29
Galės eiti šunų šukuoti... Prisilošė.
kartiožnykas2019-01-28
Alytus- Lietuvos las Vegas. Čia nemažai gyvena ir prasigyvena taip vadinamų sportininkų.
traffix.lt