2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusĮdomuŠvietimas
2019 Sausio 25d.
6

Nemokamas maitinimas darželinukams ir pradinukams. Pritartumėte? (APKLAUSA)

titleAsociatyvi iliustracija

Alytaus miesto savivaldybė iš savo biudžeto visiems priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokiniams, nevertinant jų tėvų ar globėjų gaunamų pajamų, svarsto finansuoti nemokamą maitinimą, kuris būtų ruošiamas švediško stalo principu.

„Švediško stalo principas leistų vaikučiams savarankiškai pasirinkti“, - mano vicemerė Valė Gibienė, besitikinti, kad tai darželių ir mokymo įstaigų valgykloms padėtų planuoti asortimentą  taip, kad kuo mažiau maisto keliautų į atliekas.

Nežiūrint tokio eksperimento, švediško stalo principu grįstas maitinimas būtų organizuojamas laikantis sveikos mitybos principų.

Pradėtos apklausos, kurių ėmėsi savivaldybė ir jos švietimo įstaigos. Tiesa, tiek LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, besiteiraujančios šalies savivaldybių, apie švedišką stalą neužsimena, klausia tik apie tai, ar pritartų „suteikti teisę į nemokamą maitinimą mokykloje visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas, nevertinant šeimos pajamų“.

Kadangi kokybiniai reikalavimai maisto produktams, naudojamiems vaikams maitinti, sulaukė prieštaringų mokinių, tėvų ir kitų visuomenės narių vertinimų, o ugdymo įstaigų valgyklose, matyt, yra problemų, dėl kurių vaikai nenori valgyti patiekto maisto (daug maisto išmetama, neracionaliai naudojami tiek tėvų, tiek ir valstybės skiriami pinigai), tad Alytaus miesto savivaldybės inicijuojamas švediško stalo principas galbūt taps vienu iš pasiteisinsiančių sprendimų.

 

Komentarai

6
Komentuoti
nijole2019-02-12
jau tokia praktika buvo prieš krizę ir seimo rinkimus ir matome kas išėjo,rinkimai artėja,svarbu laimet,o po jų nors ir tvanas
vilma2019-01-26
vyresni valgyt nenori ? arba visi mokiniai, arba nieko
Rt2019-01-26
Gera idėja bet kodėl lieka nuskriausti vyresni vaikai. Kaip galima taip elgtis .
Jonas2019-01-26
Ponai artėja rinkimai o antrą tokio ėdalo ar norės kas valgyti
Vaclovas2019-01-26
Tai imkit ir padarykit
xxl2019-01-25
Kliedesiukai prieš rinkimus
traffix.lt