4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Vasario 2d.
3

Alytiškė gydytoja pristatys savo gyvenimo knygą „Lemties galia“

titleNuotraukų galerijaB. M. Griškevičienės knyga „Lemties galia“ Alytuje bus pristatomas vasario 21 dienąGedimino Ryženino nuotr.

Vasario 21-24 dienomis Vilniuje vyks knygų mugė, Alytuje taip pat bus kalbama apie knygas.

Vasario 21 d. alytiškė gydytoja Birutė Margarita Griškevičienė ir renginio svečiai supažindins su „Lemties galia“.

Knyga „Lemties galia“ bus pristatoma Alytaus miesto teatre  

Ši knyga tampa neoficialiu neseniai švęsto Alytaus ligoninės 100-mečio tęsiniu.

Į galutinę šventės renginių programą, sudarytą gerokai iš anksto,  šis leidinys tarsi pavėlavo, tačiau panašu, kad privačiai papasakoti gyvenimo Alytuje prisiminimai tampa nevienkartine proga jos herojams susitikti tiek siaurose, tiek platesnėse kompanijose.

„Su tais, kurie norėjo, jau susitikome, pavartėme knygą, prisiminėme joje užfiksuotas ir kitas istorijas, buvo labai miela, tačiau gavusi pasiūlymą apie „Lemties galią“ papasakoti didesnei auditorijai – pasvarsčiusi sutikau“, - pasakoja B. M. Griškevičienė.  Jos parašytoje, leidyklos „Ciklonas“ išleistoje knygoje dalijamasi tiek sukaupta įdomia dokumentine medžiaga, tiek gyvenimo prisiminimais, čia pateikiami liudijimai vaiko akimis, taip pat aprėpiami įvairūs laikotarpiai, pradedant Lietuva ir baigiant giminės šaknimis.

Remdamasi archyviniais duomenimis Birutė Margarita knygoje prisiminė savo tėvą ‒ 1918 m. savanorį Vladą Ežerskį, mamą gydytoją Bronislavą Tulaikaitę ir šį pasaulį 2000 m. palikusį sūnų, įvairių Lietuvos roko ir poproko bei kitų žanrų muzikos grupių atlikėją Robertą Griškevičių.

„Į knygą norėjosi sudėti svarbius įvykius, prisiminimus, kad neišsiblaškytų, nepasimestų...“, - apie knygą dar ją rašydama sakė B. M. Griškevičienė, ne vieną puslapį iš 216 skyrusi ir prancūzų humaniškai veiklai Alytuje, frankofonijai, bendradarbiavimui su labdaringomis organizacijomis ir išskirtiniais žmonėmis.

Birutė Margarita Griškevičienė (g. 1936) – gerai žinoma buvusi Alytaus ligoninės, poliklinikos gydytoja, ilgametė Alytaus apskrities gydytojų sąjungos pirmininkė, Lietuvos gydytojų sąjungos etikos komisijos pirmininkė. Ji aktyviai dalyvavo „Knygos bičiulių“ veikloje Dzūkijos sostinėje, kultūra jai nebuvo svetima ir vaikystėje – grojo fortepijonu, buvo ir sportiška – lankė greitąjį čiuožimą, žaidė krepšinį.

Knygos „Lemties galia“ pristatymas vasario 21 d., ketvirtadienį, vyks Alytaus miesto teatre. Renginio pradžia – 17 valandą.

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
Skaitantis2019-02-21
Sveikinu. Dabar gi rašo visi: ir Seimo nariai, ir europarlamentarai, ir "daktarai", ir mamos už darželinukus vaikus, ir kas tik nori, ir kas netingi. Dabar gi spausdina viską, - tik pinigus mokėki... O kam tas įdomu?
Birutė2019-02-10
Bronislava Tulaikaitė buvo gailestingoji {dabar medicinos } sesuo, ne gydytoja.
Zofija2019-01-25
Nesvarbu ,kad nesu nei medikė ,nei gimusi Alytuje , skaitydama gerb.B. Griškevičienės knygą negali nesižavėti jos perteikiama meile artimiems ,draugams, kolegoms, pagarba savo kelyje sutiktiems nuostabiems žmonėms.Kaip puikiai aprašomos išvykos ,susitikimai su mūsų krašto ,kultūros puoselėtojais, dėkingumas prancūzams ... Labai laukiu to susitikimo.
Sėkmės p.Birutei, rašykite, dali
nkitės su kitais...
traffix.lt