17 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Alytus
2019 Sausio 24d.
8

Išlydint Viktorą Jonkų (1950-2019)

titleV. Jonkus (1950†2019)Juozo Muzikevičiaus nuotr.

Staiga ir netikėtai, deja, po sveikatos pagerėjimo, mirė Viktoras Jonkus.

V. Jonkus Alytaus centriniame pašte įkūrė grupę „Aisčiai“.

„Aisčių“ veikla laikoma ir Alytaus roko muzikos scenos pradžia.

Prieš pusšimtį metų, tuomet padedamas tėvo Juozo Jonkaus kolektyvui V. Jonkus pašto pastate sukūrė bazę savo bendraminčiams Dzūkijos sostinės roko pirmeiviams.

„Jonkų dėka „Aisčių“ kūrybiniai laimėjimai atsirado ne tuščioj vietoj“, - teigia vienas iš buvusių grupės vokalistų Alvydas Jegelevičius, iš „Aisčių“ persikėlęs į Vilnių, nacionalinės filharmonijos muzikos grupes. Pasak Alvydo, Jonkų, o ypatingas Viktoro nuopelnas buvo tiek „Aisčių“ susibūrimas, tiek tobulėjimas ir išpopuliarėjimas, o grupės sėkmės pavyzdys tuo metu Alytuje įtakojo ir grupių ir gitaristų proveržį.

Pradėjusi Alytaus pašte, karjerą tęsusi Alytaus mašinų gamyklos klube, grupė pasiekė ne tik vietinės šlovės – apie to meto Lietuvoje gitarinio sąjūdžio įtakotus kolektyvus, o tarp jų - ir Alytaus „Aisčius“ – rašoma jau keliose roko ir pan. muzikos monografijose.

„Nėra draugo – taikaus, ramaus, inteligentiško ir nepaprastai taktiško žmogaus. Nepamenu, kad būtų kam jautęs ir reiškęs pyktį, ar skundęsisi kuo. Niekada nesiveržė į pirmas gretas, mokėjo pastovėt nuošalėj ir nereikšti niekam jokių pretenzijų. Toks jis buvo - tylus, gilus, vyriškas ir išmintingas, mano tikriausias Alytaus draugas Viktoras Jonkus“, - prisimena A. Jegelevičius, tikintis, kad po atsisveikinimo su V. Jonkumi neužtruks, kol jo vardas bus įrašytas simbolinėje Alytaus garbės knygoje, o ateityje, jei tokia bus įamžinama – ir Dzūkijos sostinės roko kultūros istorijoje.

Velionis pašarvotas Maironio g. 24 esančiuose laidojimo namuose „Gailestis“, karstas išnešamas sausio 26 d., šeštadienį, 11 val.


Komentarai

8
Komentuoti
Viktoro artimieji2019-01-31
Vietoj klaustukų paskutiniame komentare turejo būti gitaros icon.

p.s. atsakom i klausimą kurį kažkas uždavė komentaruose: Viktoro tėtis Juozas Jonkus mirė lygiai prieš metus 2018 sausį. O Viktoro mama Aldona Jonkuvienė gyva tačiau kenčia nuo senatvinės demencijos.
Viktoro artimieji2019-01-31
Nuoširdžiai dėkojame už šį straipsnį ir už gražius žodžius bei užuojautas.

"Kiekviena skaudi netektis pagimdo gražiausius prisiminimus."

Ilsėkis ramybėje Viktorai Jonkau ????


Algis2019-01-25
Ilsekis ramybėje, Viktorai
Gintaras2019-01-25
ilsėkis ramybėje, Viktorai, geras žmogus buvai. Matomai danguje dabar irgi gerų žmonių pritrūko, kad taip anksti išėjai.
Alytiske2019-01-25
Uzuojauta seimai,tegul ilsisi ramybeje Viktoras,tai buvo nuosirdus su jumoro gaidele zmogus. Kiek zinau,tai Viktoro tetis jau mires.
Klausimas2019-01-25
Gal kas gali parasyti, ar dar jo teveliai gyvi ir kaip laikosi? Uzuojauta visiems.
Vytautas2019-01-25
užuojauta šeimai
Vitalijus2019-01-25
Geras zmogelis buvo azina jam atilsi
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė