17 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusEismasVerslas
2019 Sausio 20d.
15

Naujam privažiavimui prie „Lidl“ paveldosaugininkai sako „stop“

titleNuotraukų galerijaPrekybininkų pageidaujamas pėsčiųjų viadukas būtų įkurtas Naujojoje g., apie 130 m nuo Jazminų-Vilties-Naujosios gatvių žiedinės sankryžos, o po juo iki parduotuvės būtų nutiestas kelias, kuris turėtų kirsti Sveikatos taką (buvusio senojo geležinkelio pylimą)Alytausgidas.lt nuotr.

Miesto rotušėje galima susipažinti su „Lidl“ prekybos centro pageidavimu – į Jazminų g. 32 sklypą suplanuotu nauju įvažiavimu iš Naujosios gatvės ir viaduku pėstiesiems. Statytoju nurodoma Alytaus miesto savivaldybė, įgaliotas atstovas –  Vilniuje registruota bendrovė UAB „Saugvila".

Kaip ir prekybos centro „Norfa“ statybų prie Sveikatos tako atveju, pirmieji į prekybininkų planus sureagavo senojo geležinkelio Sankt-Peterburgas – Varšuva entuziastai iš asociacijos „Olita_Orany“. „Norfos“ atveju pavyko išsaugoti akmeninį XIX amžiaus statybos tiltelį (pralaidą). Jis aktyvių alytiškių dėka nenugriautas, buvo įtrauktas į saugomų objektų registrą, o ir vaizdo prie Topolių g. „Norfos“ dabar, regis, negadina.
 
„Lidl“, taip pat esantis prie Sveikatos tako (buvusio istorinio geležinkelio), problemų su paveldu tarsi neturėjo. Juolab istorinių XIX a. senojo geležinkelio akcentų neliko, mat tiltelio prie Vilties g. akmeninės atramos ir dalis buvusios bėgių sankasos buvo sunaikinti 2010 m. birželį, tuomet rekonstruojant Naująją gatvę.

Visgi, „Lidl“ ir šio prekybos tinklo užsakymo vykdytojai „Saugvilai“ planai nukasti Sveikatos tako pylimą ir taip iš Naujosios gatvės nutiesti naują kelią iki parduotuvės rampų, nebus lengvai įgyvendinami.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Kultūros paveldo departamento (KPD) prie LR kultūros ministerijos Alytaus skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Lungevičienė, KPD raštu jau patvirtino, projektinių pasiūlymų rengėjams taip pat ir Alytaus miesto savivaldybės administracijai jau pateikė motyvuotą pastebėjimą ir nuomonę dėl projektinių „Lidl“ ir „Saudvilos“ pasiūlymų.

Paprašyti pakomentuoti susidariusią situaciją, UAB „Saugvila" atstovai iš pradžių sutiko, po to nurodė, kad į mūsų portalo klausimus dėl planuojamų darbų prie „Lidl“ Alytuje atsakys „Lidl Lietuva“, galiausiai sulaukta bendrų atsakymų, kuriuos pasirašė „Saugvilos“ projektavimo skyriaus vadovė Jolita Blažytė-Rukienė.

Naujo kelio nuo Naujosios iki Jazminų g. per Sveikatos taką ir viaduko virš jo užsakovų bei vykdytojų projektiniuose pasiūlymuose numatomas pėsčiųjų viadukas būtų Naujojoje g., apie 130 m nuo Jazminų-Vilties-Naujosios gatvių žiedinės sankryžos.  Viadukas būtų skirtas pėstiesiems, t.y. dalis tako virš įvažiavimo/išvažiavimo būtų išardyta, o vietoje jo pastatytas viadukas pėstiesiems, maksimaliai pritaikant prie esamų tako aukščių.

Pasak prekybininkų ir jiems atstovaujančių projektuotojų, patekimas į „Lidl“ prekybos centrą šiuo metu yra vienintelis (iš Jazminų g.), tuo pačiu įvažiavimu ir išvažiavimu naudojasi šalia esančių  daugiabučių gyventojai, todėl tam, kad būtų išvengta eismo spūsčių minėtu įvažiavimu/išvažiavimu, ir siūlomas naujas eismo organizavimo sprendinys – naujas privažiavimas prie „Lidl“ iš Naujosios gatvės pusės.

J. Blažytė-Rukienė patvirtino, kad projektavimo darbai iki galo nėra atlikti, statybos darbų vykdymo terminai ir jų finansavimo klausimas nebuvo derinamas. Kaip ir „Norfos“ atveju, supratimo ir pagarbos Alytaus istorijos akcentams iš „Lidl“ tikisi ir asociacija „Olita_Orany“, spėjanti, kad projektinis „Saudvilos“ pasiūlymas buvo pradėtas rengti tuomet, kai kompleksas dar nebuvo saugomas, o tokiu jis tapo nuo 2018 m. rudens.

D. Lungevičienė mūsų portalui teigė, kad KPD Alytaus skyrius raštu nepritarė įvažiavimo/ išvažiavimo bei pėsčiųjų viaduko įrengimo darbams Sveikatos tako (buvusio geležinkelio) pylime, kadangi šie darbai sunaikintų kultūros paveldo objekto (42753) vertingąsias savybes – „žemės ir jos paviršiaus elementus - reljefą, geležinkelio grunto pylimus, jo tipą”, 2018-11-20 nustatytas ir užtvirtintas KPD pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos akte Nr.KPD-RM-2761.

Kad paveldosaugininkų raštas jau „suvaikščiojo“, patvirtino ir „Lidl“ atstovai. Pasak  jų, pasiekė raštas, kad buvusio geležinkelio sankasa Alytaus mieste yra įtraukta į kultūrosvertybių registrą. J. Blažytės-Rukienės teigimu,  iki projekto viešinimo procedūros pradžios šiaplinkybė nei bendrovei, nei projekto rengėjui nebuvo žinoma, todėl dabar ir toliau tęs dialogą su savivaldybe bei su kitomis institucijomis ir derins detales, svarstys kitus eismo organizavimo būdus tam, kad būtų išsaugotas paveldas ir šio kurltūros paveldo objekto vertingosios savybės.

Viešas susirinkimas dėl „Lidl“ planų Alytaus miesto savivaldybės administracijos tarybos salėje suplanuotas vasario pradžioje, tad Dzūkijos istorijai ir jos išsaugojimui neabejingi gyventojai savo poziciją išsakyti laiko dar turi.

Fotogalerija

  • Prekybininkai pageidauja, kad naujas kelias iš Naujosios g. kirstų Sveikatos taką ir po nauju viaduku vestų iki „Lidl“ parduotuvės

Komentarai

15
Komentuoti
Patalpintas skelbimas psl2019-01-29
SKELBIMAI


« Atgal
Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - įvažiavimas /išvažiavimas į/iš sklypą Jazminų g. 32 iš/į Naujosios gatvės su viaduku pėstiesiems Alytaus mieste statyba.
Spausdinti
Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - įvažiavimas /išvažiavimas į/iš sklypą Jazminų g. 32 iš/į Naujosios gatvės su viaduku pėstiesiems Alytaus mieste statyba.
Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - įvažiavimas /išvažiavimas į/iš sklypą Jazminų g. 32 iš/į Naujosios gatvės su viaduku pėstiesiems Alytaus mieste statyba.
Planuojamos ūkinės veiklos adresas – Naujoji g., Jazminų g. 32, Alytus m., Alytaus m. sav.
Statinio naudojimo paskirtis: 8.2. gatvės.
Projektavimo terminas - 2019 m.
Statytojas - Alytaus miesto savivaldybė, Rotušės a. 4, 62504 Alytus, el. p. info@alytus.lt, tel. nr. 8 315 55 111.
Įgaliotas atstovas (-ai) - UAB „Saugvila", Jeruzalės g. 31, LT-08420 Vilnius, projekto vadovas Kęstutis Švarlys, atestato Nr. 32902, tel. 8 614 16 165, el. p. kestutis.s@saugvila.lt.
Projektinius pasiūlymus parengė (autorius) - Kęstutis Švarlys, tel. 8 614 16 165, el. p. kestutis.s@saugvila.lt.
Susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais galima - UAB „Saugvila", Jeruzalės g. 31, LT-08420 Vilnius, nuo 8.00 val. iki 17.00 val. darbo dienomis ir Alytaus miesto savivaldybės internetiniame puslapyje www.alytus.lt.
Motyvuotus pastebėjimus dėl projekto prašome teikti projektuotojui raštu nurodytu adresu ir el. paštu: kestutis.s@saugvila.lt arba donatas.k@saugvila.lt iki viešo susirinkimo dienos.
Viešinimas - viešas susirinkimas vyks 2019 m. vasario 4 d. 17.30 val. Alytaus miesto savivaldybės administracijos tarybos salėje, Rotušės a. 4, 62504 Alytus.

Pletkai.2019-01-22
Alytaus miesto savivaldybėje NEGALIMA susipažinti su tuo.
Šiandien savivaldybėje niekas apie tai nežinojo ir nežino, kada bus galima susipažinti.
nu jo2019-01-21
jeigu sitie saugotojai nori issaugoti Alytuje gelezinkelio pylima tai kodėl jie nepasiziuri kaip naikinamas pylimas prie Alovės Poteroniu kaime,statomi namai ant pylimo is pylimo statybom naudojamas gruntas,va ten tai nusizengimai
Paveldosaugininkams2019-01-21
Kiek Jūsų ten yra,mūsų 50000 ir visi nervuojamės,kai reikia išvažiuoti iš turgavietės link žiedo,ar iš LiDL atlikti kairį posukį,noriu pasakyti,kad pasitaiko tokių situacijų,kad užmerki akis ir praskrendi šią vietą,visiškai nesaugu,o judėjimas didelis,manau LiDL privalo įsirengti atskirą įvažiavimą.Ką paveldosaugininkai saugo visiškai nesuprantama,nebent pagal įsipareigojimą LiDL nuo didelių išlaidų naujo įvažiavimo įrengimui.
wwww2019-01-21
paveldosaugininkai , baikit svagt, prasau pasakyti kokia istoribnec verte turi sankasak, norit tik kysiu , o ivazivimas ir tiltas padfetu suireguliot pesciuju ir eismo srauitus.Paveldosaudgininkai uzsiimkit rimtais darbais, yra saugotinu vietu, o nevaidinkit dirbacius , gieda darot
Jinius2019-01-21
O kur bėgiai kur geležinkelio pervaža su visais ženklais čia tik žvyro krūvą o joks ne paveldas tikriausiai tie saugotojai yra Puteikio proto
Miestiečiams2019-01-21
Geležinkelio ruožas saugomas pačių miestiečių iniciatyva. Taip, kad apsispręskite, Gerbiamieji.
Pikta2019-01-20
Mano nuomone, - reikia žiūrėti kas reikalinga miestui, tūkstančių žmonių patogumui, o ne kelių paveldosaugininkų niekuo nepaaiškinamu rūpinimusi tais 5 ar 7 metrų seno pylimo galiuku - iš neturėjimo ką veikti. Reikalui esant kaimus iškelia. kalnus nukasa, upelių vagas pakeičia, - o čia triukšmą kelia dėl galiuko pylimo. Šito gi reikia miesto ir ne tik miesto žmonėms, - supraskite jūs... Juokas pro ašaras.
Ir2019-01-20
Įdomu kodėl svaistomi pinigai tokiai debylu organizacijai islaikyti
Rasa2019-01-20
Tegul paminklosaugininkai susirūpina didesnės vertės objektas,i pvz. Pirmosios mokyklos Alytuje patalpomis, o ne geležinkelio paveldu. Nusibodo jų apgailėtini ribojimai, išsaugant „vadinamus paveldus".
Taip2019-01-20
Pritariu,reikia padaryti isvaziavima,o tas tiltelis tikrai niekam nemaisys,o ir pati miesta payvairins
vidma2019-01-20
Paveldosaugininkų gauja siautėja.
to Rc2019-01-19
Jei ir yra pas ką kibiras ant galvos, tai tik pas tave. O jei tiksliau, tai vietoj galvos tik tuščias šikpuodis.
Rc2019-01-19
Taip ir nesupratau ką ten saugoti reikia? Buvusio geležinkelio pylimą? O tai kodėl būtent toje vietoje jis toks vertingas? Juk to buvusio geležinkelio visur kitur nei ženklo nėra likę. O buvo jis tai kokių 50 km. ilgio . . . . Tai gal atstatom visą? Šiaip tai ir tie dviračių takai ant istorinio paveldo tai kaip pasityčiojimas iš istorijos - nuardykime. Nevalia kad bobutės su anūkais savo sunkiais batais mindytų carinės rusijos laikais supiltą grožį. O šiaip tai, nusiimkite kibirus nuo galvų ir nekurkime patys sau nepatogumų ten kur jų visai nereikia.
Rolkis2019-01-19
Nematau nieko blogo,tas tiltelis tik pagražins miestą,bei ir išvažiuoti iš Lidl bus žymiai geriau,tiltelį galėtų ir prie Norfos pastatyti,tai dviratininkams ir pėstiesiams būtų labai gerai.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena